Alkoholizm jest poważną chorobą jednak możliwe jest leczenie się z niej

Posted on 01/07/2018 7:17am

Jeszcze kilka lat temu mało osób zdawało sobie sprawę z tego, jak mocno trudną chorobą jest alkoholizm. Co najpoważniejsze, uzależnienie od alkoholu zaczyna się z pozoru niewinnie. Najczęściej wiele z nas po prostu lubi wypić od czasu do czasu kilka drinków w towarzystwie przyjaciół.

kieliszek z wódką
Source: pixabay.com
Zwykle alkohol kojarzy nam się z fantastyczną zabawą i uroczystościami. Jeśli jednak przychodzą trudne chwile, a my nadal sięgamy po alkohol – to pierwszy sygnał, że coś jest nie tak. Najczęściej alkoholizm zaczyna się w przypadku, kiedy zaczyna się pić w samotności i w celu ukojenia kłopotów. Choroba alkoholowa jest bardzo poważna również dlatego, że czasami nie zdajemy sobie z niej sprawy. Konieczność napicia się jednego drinka po trudnym dniu wydaje się świetnym sposobem na odprężenie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wówczas już zaczyna się uzależnienie od alkoholu. Niejednokrotnie orientujemy się, że jest z nami źle wtedy, kiedy jest już za późno i jesteśmy już całkowicie uzależnieni. Nigdy jednakże nie jest za późno na rozpoczęcie terapii – z każdego uzależnienia da się wyjść. Tworzony przez nas ośrodek leczenia uzależnień w Radomiu jest bardzo znany przede wszystkim ze względu na ogromną skuteczność w leczeniu chorób alkoholowych- .kufle z piwem
Author: Frô de maracujá!
Source: http://www.flickr.com
Dla każdego uzależnionego przygotowujemy odpowiedni dla niego system leczenia, a później robimy wszystko, aby wcielić go w życie. Zwykle najbardziej efektywna okazuje się terapia w grupie, jeśli jednak ktoś ma kłopoty z otworzeniem się przed grupą, przydzielamy mu psychologa. Wielce ważne jest, żeby alkoholik przyznał sam przed sobą, że musi borykać się z uzależnieniem od alkoholu. Jest to najpoważniejszy krok w każdej terapii- . Kiedy bowiem alkoholik nie będzie zdawał sobie sprawy ze swoich ograniczeń, właściwie nikt nie będzie w stanie udzielić mu pomocy. Prawie każdy alkoholik będzie wielce potrzebował wsparcia ze strony rodziny. Świetnie to wiemy, dlatego często organizujemy także spotkania z znajomymi naszych alkoholików – poważne rozmowy odbywane w tych wypadkach są naprawdę wielce istotne.

Tags: uzależnienie, choroba, pomoc, wsparcie