Aparatura lecznicza - zestaw konieczny w domu i poza nim

Posted on 22/06/2018 4:37am

W lokalu mieszkalnym, w pojeździe czy też w pracy musi znajdować się zestaw do pierwszej pomocy. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy tego typu komplet będzie nam niezbędny i należy koniecznie w każdym momencie mieć go w zasięgu ręki.
Pudełeczko apteczki musi być wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i proste w stosowaniu.
sprzęt medyczny
Author: Agência de Notícias do Acre
Source: http://www.flickr.com
Powinna ona mieć wszystkie możliwe środki do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Oznakowana powinna być białym krzyżem na czerwonym lub zielonym tle. Odkąd nasz kraj wszedł do Unii Europejskiej musi posiadać znak CE. Każda apteczka pierwszej pomocy powinna być w miejscu nieosiągalnym dla pociech, przeznaczonym tylko dla dojrzałych. W naszym lokalu mieszkalnym za wyjątkiem apteczki powinien też znajdować się miernik temperatury do pomiaru ciepłoty organizmu.Najlepszym miernikiem ciepłoty jest termometr posiadający słupek rtęci. Pokazuje on najbardziej trafną temperaturę ciała. Jednakże z uwagi na szkodliwą rtęć ciężko w obecnych latach tego rodzajach termometr kupić. Zestaw pierwszej pomocy (szczegóły na http://czarmed.pl/sklep/torby-medyczne/250-zestaw-pierwszej-pomocy-typu-b-w-torbie.html) w miejscu pracy musi być ustalony w porozumieniu z lekarzem pełniącym zapobiegawczą opiekę zdrowotną nad pracownikami, z uwzględnieniem typów i natężenia występujących niebezpieczeństw.
nauka pierwszej pomocy
Author: The U.S. Army
Source: http://www.flickr.com
Powinna być zamieszczona w miejscu ogólnie dostępnym i widocznym. Apteczka powinna zawierać tylko niezbędne środki, w małych ilościach, służące do ratowania oraz spis zawartości. Obowiązek posiadania zestawu pierwszej pomocy wynika z kodeksu pracy.

Pomimo iż polskie przepisy oraz przepisy Unii Europejskiej nie zobowiązują kierowców do posiadania apteczki samochodowej, jako potrzebnego wyposażenia samochodu warto jednak ją posiadać. Każdym, albowiem kierowca jest zobowiązany do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku a jak ma to uczynić, gdy w jego aucie nie znajduje się dobrze wyposażona apteczka samochodowa. Należy zainwestować w apteczkę, która będzie zawierała: opatrunki, kompresy gazowe, plasterki z opatrunkiem i bez, opaskę uciskową, środek dezynfekujący, ustnik do wykonania sztucznego oddychania, rękawiczki ochronne, chustę trójkątną, koc termoizolacyjny, nożyczki, agrafki, a także instrukcję udzielania pierwszej pomocy.

Tags: Apteczka, plastry, kierowca, opakowanie, termometr, rtęć