Badania prenatalne jako wykluczenie wad rozwojowych u nienarodzonego malucha

Posted on 14/01/2019 7:24am

Wszyscy potencjalni rodzice pragną, żeby ciąża zakończyła się szczęśliwym urodzeniem zdrowego maleństwa.


Jednakże w obecnych czasach, kiedy coraz więcej kobiet ma kłopoty z zajściem w ciąże, ważne dla nich jest, żeby troskliwie obserwować rozwój maleństwa.
Badania pierwszego i drugiego kwartału są opłacane przez NFZ dla tych pań, które zaliczają się do grupy wskazań takich jak ukończony 35 rok życia, czy rodzinne występowanie schorzeń genetycznych. Jeżeli pacjentka nie spełnia reguł refundacji, badania prenatalne może wykonać za odpłatnością. kobiety brzemienne są poddawane wielu badaniom w różnych miesiącach ciąży. Początkowy etap badań prenatalnych ma zasięg przesiewowy i rozstrzyga, czy są podejrzenia wystąpienia nieprawidłowości i nie wiążą się z żadną ingerencją. Zwiększone ryzyko w tym przypadku znaczy jedynie, że badania [diagnostyka genetyczna] przesiewowe nie wystarczają.


Plaża nad Bałtykiem
Author: MVolkmann
Source: http://www.flickr.com


gabinet - perspektywa
Author: Comrade Foot
Source: http://www.flickr.com


Badania prenatalne w ciąży to badania płodu przeprowadzane jeszcze podczas jego rozwoju wewnątrzmacicznego. Celem testów jest wykluczenie wad rozwojowych u nienarodzonego malucha, a przy ich potwierdzeniu, ewentualne podjęcie terapii. Jeśli nie jest prawdopodobne leczenia przed narodzeniem, stwierdzenie wady przynosi możliwości zaplanowania leczenia natychmiast po urodzeniu. lekarze mogą też zrealizować operację w niedługim okresie po urodzeniu dziecka. Dzieje się tak szczególnie w wypadku krytycznych i dużych defektów serca.
Znając wadę dzięki testom, zespół lekarzy ma więcej czasu na przygotowanie stosownego schematu postępowania.


Badania prenatalne czyni się po to, by ofiarować dziecku możliwości na zdrowe i lepsze życie.

Tags: kobiety, lekarz, życie