Bierzesz tabletki i myślisz, które mogą być najlepsze – zwycięża reklama czy opinia doktora?

Posted on 09/10/2018 7:20am

Jeszcze nie tak dawno temu przeciętny obywatel naszego kraju brał lekarstwa tylko i wyłącznie przepisane przez doktora. Ewentualnie wspomagał organizm witaminami. Obecnie jego apteczka pęka w szwach. Robi zakupy już nie tylko w punktach aptecznych, lecz także w… sklepach spożywczych.


Czy jesteśmy społeczeństwem lekomanów?


Reklamy, którymi są obsypywani obywatele naszego kraju w TV i radiu, starają się przekonać do kupna danego leku. Często to suplementy lub witaminy. W zależności od pory roku reklamowane są leki na zmniejszenie wagi, leki na wzrost odporności, leki - strona internetowa - na przeziębienia, tabletki na złe samopoczucie. A i one bywają mocniej rozdzielane – syropy na kaszel mokry, suchy; tableteczki na cellulit, zatrzymanie łaknienia. Największą sławą cieszą się tabletki na bóle i preparaty witaminowe. Niestety i tu wybór nie jest łatwy – tabletki na ból głowy, pleców, brzucha i tak dalej. Witamina C, D, kompleks. Reklama pokazuje Polakom gamę towarów, z których mają szansę wybierać bez najmniejszych trudności.


(ogólnie o lekach)
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
A co sądzą o tym medycy? Wielu uważa, że suplementy nie mogą zaszkodzić, al.e i nie we wszystkim są w stanie pomóc. Wielu stawia na tradycyjne podejście – leki farmakologiczne + zdrowe odżywianie. Na świecie powstało jednak mnóstwo firm produkujących leki (więcej info w serwisie http://aptekazawiszy.pl/revitanerw-20-kapsulek.html) i okazuje się, iż nawet takich na receptę mamy ogromna ilość. Często bardzo różnią się ceną. W tym przypadku pomocną dłoń mogą podać medycy lub pracownicy aptek, którzy przedstawiają zamienniki. Okazuje się, iż lek o tym samym składzie, lecz wyprodukowany przez dwie różne firmy, może może mieć niższą cenę nawet o 50%.


Co więc wybrać – reklamy czy słowa lekarza?


Najlepszym wyjściem okazuje się równowaga. Jeśli chorujący potrzebuje mocnych lekarstw, powinien niezwłocznie udać się do lekarza.


Jeśli męczy go lekki ból głowy, może samodzielnie kupić tabletki w punkcie aptecznym (czy – jak zdecydowanie częściej się zdarza – nawet w hipermarkecie). Produkty witaminowe czy suplementy też nie zaszkodzą, jeżeli będą brane zgodnie z umieszczonymi na pudełku instrukcjami. Najważniejszy bywa jak zawsze zdrowy rozsądek.

Tags: twarz, apteka, kaszel, trudności, zdrowe