Błogosławiony stan to dla każdej kobiety najcudowniejszy okres w życiu - ma wszakże w sobie nowe życie

Posted on 05/12/2017 2:35pm

Brzemienność to bardzo wyjątkowy czas. Najmocniej rzecz jasna dotyka to kobietę, gdyż odczuwa ona istnienie dziecka i jej ciało wygląda inaczej niż wcześniej.
Jesień, kolorowe liście
Author: sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Jednak w ostatnich latach również ojcowie pragną aktywnie brać udział w tym cudzie.


Materac Dejmos
Author: Janpol
Source: Janpol


sporty


Panuje ostatnio moda na aktywne ojcostwo. Mężczyźni mogą wybrać urlop rodzicielski i od urodzin swego potomka uczestniczą w opiece nad nim - kąpią go i zabierają na spacery. Bywają również tacy panowie, którzy pragną znajdować się przy porodzie. Pragną wspierać swą małżonkę, trzymać ją za rękę, a potem nawet chcą przeciąć pępowinę. Prawda, nie każdy facet jest na tyle mocny, żeby to przetrwać, ale są tacy, którzy nie mdleją na widok krwi i stają na wysokości zadania. By móc być przy porodzie należy przejść szkolenie w szkole rodzenia. Jest to szalenie ważne, gdyż później w najważniejszym momencie mąż może okazać się ogromnym wsparciem. Pomaga należycie oddychać oraz wspiera w seriach skurczów. Jeżeli na przykład jesteśmy z Trójmiasta i zaciekawiła nas szkoła rodzenia Gdańsk posiada bogatą ofertę profesjonalnych oddziałów. Będziemy mogli wybrać się tam i porozmawiać z fachowcami na temat szkolenia. Ocenimy wtedy czy ich oferta jest adekwatna do naszych oczekiwań. Jeżeli tak, to będziemy mogli zacząć szkolenie razem z innymi parami.
Na szkoleniu powoli przestudiujemy wszystkie etapy porodu. Będziemy mogli zadawać mnóstwo pytań oraz otrzymamy na nie profesjonalne odpowiedzi. Dzięki temu mniej będziemy się obawiać tego wielkiego momentu.

Tags: urlop, ciało, życie