Zażywanie leków przeciwbólowych na własną rękę – czy zażywanie ich jest bezpieczne?

Posted on 21/12/2017 4:06pm

W przypadku migreny, przy ogólnym zmęczeniu, w stresie albo w przypadku problemów z bezsennością, ludzie zwykle biorą różnego typu leki. biorą je, ponieważ są dostępne od ręki, można je kupić w drogerii, na stacji benzynowej, w saloniku prasowym albo supermarkecie. Weszło im to w nawyk i zamiast korzystać z delikatnych preparatów albo metod naturalnych, jak aromaterapia lub muzykoterapia, z przyzwyczajenia sięgają po kapsułki.

relaks w naturze
Author: Bob Jenkin
Source: http://www.flickr.com
Niestety, ludzie nie poszukują przyczyny bólu i nie próbują jej zlikwidować, tylko starają się stłumić ból popularnymi lekami przeciwbólowymi. Podobnie ze skutkami długotrwałego stresu – zamiast starać się przyciąć do minimum i postawić na silny odpoczynek, nie usuwają powodów swojego dyskomfortu i sięgają po używki. A co człowiek może dla siebie zrobić, aby zmniejszyć nieprzyjemne skutki życia w pośpiechu, codziennych porcji stresu oraz niezdrowego trybu życia? Kilka prostych kilka prostych kroków poczynionych w stronę lepszego życia pomoże odzyskać balans.

W pierwszej kolejności postarajmy się całkowicie odstawić leki (witryna w tym temacie) przeciwbólowe. Na początku pewnie będzie trudno je czymś zastąpić, zwłaszcza kiedy mamy wyrobiony odruch sięgania po nie w każdej chwili, gdy tylko pojawia się ból. Nie nośmy żadnych leków przeciwbólowych przy sobie. Kiedy dopadnie nas nagły ból, łatwo będzie sięgnąć po nie do torebki, a przecież chodzi o coś innego. Warto mieć przy sobie woreczek lub rodzaj takiej gąbeczki nasączonej olejkiem eterycznym, który pomoże przy bólu głowy (lawenda, mięta, geranium, eukaliptus). Wyjście z pomieszczenia (najlepiej na świeże powietrze) i wąchanie woreczka powinno przynieść ulgę. Można też trzymać buteleczkę z mieszanką olejków przy sobie, by wmasować je w skronie przy silnym bólu. Zmęczenie po całym dniu możemy zmniejszyć podczas wieczornej kąpieli w wannie. Dobrze jest również dodać odprężające olejki do wody i wprowadzić elementy takie jak muzykoterapia, gimnastyka, masaż, spacery czy medytacja - więcej w Świecie leku (więcej w Świecie leku).Połączenie różnych technik relaksacyjnych powinno przynieść oczekiwane efekty. Aromaterapia i muzykoterapia na pewno sprawdzą się również przy kłopotach z bezsennością. Zwykle ilość codziennych zajęć albo stres wynikający z niedokończonych rzeczy nie pozwala nam spokojnie zasnąć. Żeby nie przewracać się z boku na bok, warto nasączyć poduszkę odrobiną olejku z lawendy oraz włączyć na przykład 20-sto minutową płytę ze spokojnym nagraniem. To pomoże się wyciszyć i sprawi, że łatwiej zaśniemy. Postarajmy się, aby naszą pierwszą reakcją na dopadające nas problemy było sięgnięcie po naturalne, delikatne metody. Leki dostępne online to na pewno ekspresowy i działający sposób na walkę z bólem, ale wygramy ją tylko wtedy, gdy znajdziemy źródło tego bólu i sprawimy, że ono zniknie.

Tags: leki, ból