Brownie - klasyczne ciasto pochodzące z kuchni amerykańskiej w twoim własnym domu!

Posted on 17/01/2018 12:24pm

Uwielbiasz piec? Jesteś wielkim fanem czekolady lub masz w swoim domu dzieci, które ją uwielbiają? Jeśli tak, to doskonale trafiłeś! Nasz dzisiejszy temat będzie obejmował pewien bardzo szczególny rodzaj ciasta, którego to tradycja sięga niewiarygodnie sporo lat do tyłu amerykańskiej kultury, a które to obecnie jest jej prawdziwą kwintesencją wypełnioną po same brzegi cudownym smakiem czekolady!


Bardzo wielu zapewne w tej chwili zastanawia się, o czym jest mowa w naszym dzisiejszym wstępie.
zdrowie - fotografia
Author: Magic Madzik
Source: http://www.flickr.com


brownie
Author: Elizabeth Hahn
Source: http://www.flickr.com


A więc najczęstszym typem ciasta, które przychodzi nam do głowy jako kwintesencja kuchni amerykańskiej, to niezaprzeczalnie placek z w pełni owocowym nadzieniem. Tymczasem tak naprawdę jest też coś tak samo pysznego, co przy okazji zaspokaja nasza ogromną ochotę na czekoladę, albowiem owe ciasto jest nim po prostu po wypełniane aż po brzegi. Mowa tu o cieście nazywanym brownie, które to bardzo często wielu myli z naszym murzynkiem. Brownie jest to ciasto zrobione z paru składników: w pełni gorzkiej czekolady, jajek, oraz cukru, nie napomykając już o samym maśle oraz naprawdę niewielkiej ilości mąki. Bardzo często do tego konkretnego ciasta dodawane bywają także orzechy, które nadają mu dodatkowego "smaczku". W sieci internetowej w danej chwili odnajdziemy nawet i tysiące przepisów na owe ciasto, lecz jak się okazuje te zaraz pierwsze spośród nich pokazały się już na samym początku XX wieku, dokładnie w 1904 roku.
Dobrze jest mieć świadomość, że ciasto typu brownie doczekało się jak to wiele innych rzeczy nie tylko postaci klasycznego ciasta, lecz także bardzo wielu innych rzeczy, posiadających jego smak. W ten sposób mamy teraz ciasteczka o smaku brownie, czekolady mającej nadzienie o tym konkretnym smaku, lody i wiele, wiele innych.

Tags: dom, sieci, smak, żel, wiek