Cechy i metody leczenia łysienia plackowatego

Posted on 09/05/2018 7:40am

Niektóre choroby są niezwykle trudne do wyleczenia, które najczęściej przynoszą ze sobą uciążliwe problemy i dyskomfort. Jedną z nich jest choćby tzw. łysienie plackowate, dotykające zarówno dzieci, mężczyzn, jak też i kobiety, które mają z tym niezwykle duży dylemat oraz spędzenie większości czasu na leczeniu.
Mimo wszystko, trzeba podkreślić, że łysienie da się wyleczyć, jednak sposoby terapii są zależne od wieku i stopnia zaawansowania problemu.


Dieta dla maturzysty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Choroba ta pojawić się może u osób niezależnie od wieku, lecz łysienie plackowate u kobiet jest największym problemem, szczególnie poniżej dwudziestego roku życia. Jest to jedna z najczęściej występujących przyczyn utraty włosów, a osoby, które udają się z podobnym problemem do lekarza specjalisty to nawet 2% ze wszystkich pacjentów. Najczęściej łysienie plackowate jest przejściowe, jednak zdarza się, że może zostać na stałe - dotyka w szczególności skóry głowy, jednak pojawić się może również w innych częściach ciała, na których znajdują się włosy. Łysienie plackowate dzieli się na trzy odmiany, jednak - co ważne - może zdarzyć się, że włosy nie odrastają lub nie pomaga żadne leczenie. Przyczyny są różne, od stresu aż związane z gruczołami zaburzenia, ale dostępne są różnorodne możliwości leczenia.


Jednym z nich jest przeszczep włosów, który wielu osobom pomaga w powrocie do normalnego życia. To zabieg związany z medycyną estetyczną, który uzupełnia ubytki włosowe, powstałe z powodu wyłysienia.
Zazwyczaj przeszczep polega na pobraniu kawałka skóry z tyłu części głowy, a następnie pocięciu go na małe części, aby potem wszczepić je w okolicy nieowłosione. Jeśli interesuje kogoś przeszczep włosów Katowice są w posiadaniu najlepszych klinik, które świadczą taką usługę. Z pomocą przeszczepu można na nowo cieszyć się z pięknych włosów.

Tags: kawa, oko, lekarza, wiek, kłopot