Co możemy zrobić gdy łysiejemy? Jakiego typu są na to sposoby? O czym nie zapominać?

Posted on 23/12/2018 7:26am

Dla zdecydowanej większości mężczyzn włosy gęste to powód do domu, to oznaka młodości jak i sił witalnych. Trudno więc zaakceptować, gdy w konkretnym wieku rozpoczyna się proces wypadania włosów.


Zbyt mocne wypadanie włosów to dosyć często wynik złej diety, długotrwałego stresu czy nawet choroby gorączkowej.


To jednocześnie dość często reakcja na chemioterapię lub leki na depresję. Najbardziej popularną postacią jest jednakowoż łysienie typu męskiego, które dotyka aż sześćdziesiąt procent mężczyzn powyżej 50-tego roku życia. Taki rodzaj łysienia dość często rozpoczyna się bardzo szybko, bo już w wieku szesnastu-dwudziestu lat.


Profilaktyka małego uśmiechu
Author: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Source: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Łysienie u mężczyzn to proces fizjologiczny, jaki jest oczywiście związany z obecnością męskich hormonów płciowych. To jednak, czy mężczyzna będzie łysieć jest zależne najbardziej od pochodnej męskiego płciowego hormonu - testosteronu, nazywanym dihydrotestosteronem. Wpływa on na mieszki włosowe, sprawia, że zamiast mocnych i długich włosów rozpoczynają rosnąć krótkie oraz cienkie.

Jeśli ta publikacja przykuła Twój wzrok, to zerknij na informacje (https://apteka.sloneczna24.pl/pirolam-szampon-60-ml.html), które omawia podobną problematykę. Tamten wpis zapewne także Cię zaintryguje, zatem kliknij tutaj.

Dość często łysieją różnorodne partie głowy, przykładowo zakola.


Całe szczęście jednakowoż są sposoby, aby nie tracić wszystkich włosów, ponieważ jak przeszczep włosów zakola właściwie nie powinny być naszą bolączką. Tego typu coś przeprowadza się w tego rodzaju sposób, iż przeszczepia się płaty skóry z dobrze rozwiniętymi włosami. Przeszczepia się je tam, gdzie występują najbardziej pokaźne ubytki.


To doskonały sposób, aby pożegnać problem łysienia, aby posiadać piękne, gęste włosy, również wtedy, kiedy jesteśmy już starsi. Większość mężczyzn ma te problemy, ale na szczęście jest idealny sposób, z jakiego powinniśmy korzystać.

Tags: wygląd, efekt, wiek