Co musi mieścić domowa apteczka?

Posted on 25/08/2018 7:23am

Domowa apteczka jest niezwykle ważna, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej rodzince, a także gościom, którzy nas odwiedzają.


Muszą się w niej znajdować zarówno środki opatrunkowe, jak i farmaceutyki.
blizna
Author: Ungry Young Man
Source: http://www.flickr.com


konie
Author: Racoon
Source: Racoon


Ważny jest także sposób ich przechowywania. Trzeba także mieć na uwadze, by w apteczce znajdował się co najmniej kilkudniowy zapas specyfików przyjmowanych przewlekle przez mieszkańców. Apteczka powinna się znajdować w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie powinniśmy jej też umieszczać w kuchni ani w toalecie, bo farmaceutyki nie mogą być składowane w nadto wysokiej temperaturze jak też wilgotności. Najodpowiedniejszym punktem na domową apteczkę będzie zamykana szafka albo szuflada w pokoju. Nadzwyczaj istotne jest, aby co kilka miesięcy robić przegląd składowanych w apteczce medykamentów oraz sprawdzać, czy nie są one po terminie ważności. Nienadające się do spożycia medykamenty należy wrzucać do specjalnych koszy w aptekach.


Lista obiektów, jakie powinny się znaleźć w apteczce domowej jest dłuższa niż w wypadku apteczki podróżnej czy samochodowej. Co koniecznie powinno się w niej znaleźć? Materiały opatrunkowe a także leki pierwszej pomocy: gaza oraz bandaże, plastry z kompresem (rozmaitej wielkości), plaster - zapraszam tutaj... - bez opatrunku, kompresy jałowe, woda utleniona i spirytus salicylowy.
Przydadzą się też specyfiki o działaniu przeciwbólowym jak też przeciwgorączkowym (najlepiej paracetamol, bo jest on bezpieczny dla dzieci), przeciwbiegunkowe, sól fizjologiczna do przemywania oczu, środki łagodzące symptomy przeziębienia (syrop przeciwkaszlowy, pigułki do ssania łagodzące ból gardła , lek (więcej przeczytasz tu: https://aptekazawiszy.pl/sanprobi-ibs-20-kapsulek.html) na zgagę.

Tags: dzieci, Apteczka, maluch