Co należy wiedzieć w kwestii odpowiedniej pasty do zębów? Która pasta będzie właściwa dla najmłodszych?

Posted on 18/01/2018 11:14am

Używanie właściwej pasty do zębów powoduje, że higiena w obrębie jamy ustnej jest o wiele bardziej skuteczna. Odpowiednia szczoteczka to nie wszystko, bo istotna jest także pasta.
A takie pasty mogą się między sobą ogromnie różnić.


stomatologa
Author: shx.hu
Source: shx.hu


Mają tego świadomość między innymi osoby, jakie noszą aparat ortodontyczny. W ich sytuacji troska o higienę jamy ustnej jest znacznie trudniejsze, niż u kogoś, kto takiego aparatu nie posiada. Aparat wszak to cała masa dodatkowych przestrzeni, w jakich zbierają się bakterie, oraz odkłada się płytka nazębna. Dlatego czynności, jakie trzeba przedsięwziąć muszą odznaczać się dużą dokładnością, ażeby być pewnym, iż nasze zęby są bezpieczne. Pasta taka również powinna posiadać tego typu wyciągi z roślin, jakie niwelują stany zapalne, jakie mogą powstawać w miejscach, gdzie ciało styka się z metalowymi elementami aparatu.


Typ pasty ma również znaczenie przypadku dzieci. Pasty bez fluoru są dla nich najlepszym wyborem. Możemy mieć wtedy pewność, że dziecko nie przyjmie substancji mało bezpiecznych, przykładowo wskutek przypadkowego połknięcia pasty. Często również małe dzieci nie mają jeszcze nawyku wypluwania piany po umyciu zębów, a nauczą się tego z czasem. Dlatego musimy zatroszczyć się o bezpieczną pastę dla najmłodszych bez fluoru. Niektóre z takich past posiadają wyciągi z roślin, które także w doskonały sposób spełnią swoją rolę chroniącą przed bakteriami i czyszczącą.
Na pewno warto również pomyśleć o właściwej paście dla nas samych, gdyż używanie pierwszej lepszej, dlatego że mało kosztuje może nam nie wyjść na dobre. Dobrze jest mieć to na uwadze.

Tags: dom, dzieci, ciało, zęby, szczoteczka