Co nam daje spa, czemu opłaca się korzystać z takich zabiegów? Czy spa można zrobić sobie samemu?

Posted on 09/02/2019 7:23am

Termin spa wzięło się od łacińskiego określenia Sanus per aquam, co oznacza “zdrowie przez wodę”. Jak z łatwością możemy się domyśleć, słowem takim można nazwać wszelkie zabiegi, jakie wykorzystują uzdrawiającą moc wody, albo specjalnego błota mającego właściwości lecznicze czy alg morskich.


Kluczem do tak dużej popularności spa zdaje się być nie jedynie wpływ na ciało, ale także na sferę psychiki człowieka. Ośrodki spa, przykładowo spa wellness hotel dają nam odprężającą jak i miłą atmosferę, jaka umożliwia oderwanie się od codziennego zgiełku, stresu jak i zmęczenia. Siła spa tkwi jednak nie tylko w efekcie psychologicznym, gdyż właściwie wykonane zabiegi są niesamowicie pomocne w walce z wieloma dolegliwościami, przykładowo z cellulitem, nadwagą czy podrażnieniem skóry. Trudno jednak oczekiwać, iż jednorazowa wizyta w spa zaoferuje długofalowe efekty.

kobieta masowana po twarzy
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością jednak daje to impuls do regularnego oraz solidnego dbania o nasze zdrowie. Jeżeli natomiast stać nas na cykliczne wizyty w ośrodku spa, to efekty na pewno będą utrzymywać się zdecydowanie dłużej. Szczególnie jeśli mamy możliwość wypocząć w miejscach, gdzie jest spa, przykładowo ośrodki wypoczynkowe w górach, to przez naprawdę długi czas możemy odczuwać wielką radość oraz świetne samopoczucie. Oferta miejsc spa jest rzeczywiście duża. Decydując się przykładowo na weekendowy wyjazd, możemy spodziewać się szeregu bardzo zbawiennych dla naszego organizmu oraz psychiki zabiegów.


Tak więc możemy oczekiwać masaży, sauny, zabiegów z użyciem alg albo też leczniczo działającego błota. Całkiem spora oferta miejsc spa bierze się z tego, że bywalcy tego typu ośrodków nie lubią nudy, chcą być ciągle zaskakiwani nowymi rozwiązaniami, jakie wpływają na lepsze samopoczucie. Osoba, jaka odwiedza taki ośrodek po raz pierwszy może być nawet trochę przytłoczona, natomiast przy kolejnych wizytach jest oczywiste, iż im więcej tym lepiej i ciekawiej. Do tego, spa nie jest jedynie odpowiednie dla osób z grubym portfelem, gdyż już od dłuższego czasu na rynku można zakupić pewne specyfiki, jakie pozwalają na zrobienie tak zwanego domowego spa. W taki sposób możemy mieć relaks także we własnym domu i to za o wiele mniejsze środki. Nie ma w tym nic trudnego, a rezultaty mogą przerosnąć nasze oczekiwania.

Tags: SPA, cellulit, stres, zabieg, wyjazd