Co nazywamy przepukliną, jakie będą jej najbardziej charakterystyczne symptomy i jak można ją leczyć.

Posted on 18/01/2018 11:13am

Jednym z częściej spotykanych problemów związanych z narządami wewnętrznymi jest przepuklina. Ta dolegliwość polega na tym, że część organów zaczyna się przesuwać poza miejsce, w którym w normalnym stanie powinna się znajdować.


http://www.pco-poznan.pl
Author: NEC Corporation of America
Source: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie dotyczy to osób z mających nadwagę, kobiety w ciąży czy podczas wyczerpującego fizycznego wysiłku. W pewnym momencie błony znajdujące się w środku brzucha zaczynają ulegać osłabieniu i w końcu popękaniu, przez co robi się szczelina, przez którą wypadają narządy. Typowym objawem przepukliny jest niewielkie wybrzuszenie w pobliżu nadbrzusza, pachwiny albo pępka, przeważnie w kształcie twardego guzka. Dlatego pilna jest szybka operacja przepukliny - operacja w Poznaniu. Jeśli zauważy się u siebie taki guzek, to należy bezzwłocznie wybrać się na poradę lekarską, ponieważ zaniedbanie przepukliny może być groźne dla zdrowia.


Najskuteczniejszym i najpopularniejszym sposobem leczenia tego schorzenia jest operacja przepukliny Poznań. Można ją wykonać na dwa sposoby, zależnie od jej rozmiaru i decyzji lekarza. W przypadku metody tradycyjnej chirurg ogólny Poznań musi rozciąć powłoki brzuszne chorego, a później wzmacnia osłabione błony specjalnym rodzajem siatki - pco-poznan.pl/poradnia-angiologia. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych, daje on doskonałe efekty, lecz jednocześnie wymaga dłuższego powrotu do formy. W wielu przypadkach z powodzeniem może być zastosowana technika laparoskopowa.


W przypadku takiego zabiegu w pachwinie chorego umieszczane są odpowiednie prowadnice, przez jakie chirurdzy operują narzędziami. Ta technika ma jeden duży plus, to znaczy to, że powrót do zdrowia przebiega dużo szybciej.

Tags: zabieg, lekarza, operacja, osoby