Co robić gdy bolą nas stawy?

Posted on 21/02/2019 7:31am

Gdy boli staw, odruchowo staramy się go ochraniać - pomimo że wcale nie łagodzi to niedomagania. Niestety nieużywany staw staje się sztywny po czym każdy czyn staje się jeszcze bardziej bolesny.


Najważniejsze zatem jest zmniejszenie bólu a także odpowiednie leczenie.
Silne bóle stawów to dolegliwość bardzo dokuczliwa - blokuje ona możliwość normalnego poruszania się. Kłopotem staje się wstawanie, albo klękanie, zaś najprostsze na co dzień działania są autentyczną udręką. Gdzie więc tkwi przyczyna bólu i czy sami zdołamy z nim walczyć? Podstawowym elementem wpływającym na przeciążenie stawów, a w następstwie na ich obrzęk jest nadwaga. Wyjątkowo tyczy się to stawu biodrowego oraz kolanowego. Dlatego pierwszym krokiem do pozbycia się stanu zapalnego , jest odchudzanie przez wykorzystanie stosownej diety jak też nieduży, ostrożny ruch, nieobciążający stawów. Istotne jest również unikanie nadmiernego przeciążania bolących stawów przykładowo klękania jak też kucania przy chorujących kolanach.

Naturalnie, że w internecie znajdziesz dające do myślenia treści.Na opisywany temat także przeczytasz intrygujące informacje – sprawdź to I przejdź na kolejną stronę (https://www.salonurodygoldenspa.pl/artykuly/proste-zabiegi-z-wielkimi-efektami.html)!

Jeżeli dojdzie do zniszczenia stawu biodrowego lub kolanowego, definitywnym rozwiązaniem jest jego wymiana na endoprotezę.


okulary
Author: Sarah Joy
Source: http://www.flickr.com


technika


Jak ochraniać stawy? Nie bez znaczenie będzie sposób odżywiania się. Na schorzenia stawów przede wszystkim narażone będą jednostki z deficytem tak ważnych witamin jak A, C i E oraz selenu. Te cenne składniki odnajdziemy przede wszystkim w jarzynach a także owocach. Beta-karoten przetwarzany w układzie na witaminę A obecny jest w marchewce, morelach oraz melonach. Witamina C znajduje się głównie w czerwonej oraz żółtej papryce, pomarańczach, brukselce i ziemniakach.
By uzupełnić niedostatek witaminy E, warto sięgnąć po orzeszki, pestki dyni, oliwę z oliwek jak też owoce awokado, natomiast niedostatek selenu można wyrównać przez jedzenie pełnych ziaren zbóż, jajek, ryb mięsa. Należy też przyjmować suplementy zawierające kolagen, przykładowo 4flex.

Tags: owoce, dom, otyłość, kolana, mowa