Co to jest białko BCAA oraz kto i kiedy powinien je spożywać?

Posted on 08/03/2018 8:42pm

Obecnie w każdym mieście mieści się niemało aptek. Można by w nich kupić nie wyłącznie leki zawierające tzw. substancję czynną, te dostępne okazują się być na receptę, lecz także popularne w ostatnich dniach dodatki Diety.


Są one oferowane bez recepty, jednak należy niezwykle uważać z ich stosowaniem, gdyż tak samo jak mogłyby dopomóc, tak mogą też zaszkodzić.
ortodonta
Author: Bernhard Wintersperger
Source: http://www.flickr.com


Jakkolwiek jednak w tym tekście prezentowany będzie środek, który polecany jest głównie personom, które wykonują sporty ekstremalne. Środkiem niniejszym jest tak zwane białko BCAA, zatem aminokwasy leucyna, izoleucyna oraz walina. Ich proporcja to dwie części leucyny oraz po jednej pozostałych obu aminokwasów. Warto powiedzieć, że wymienione białko chroni mięśnie przed rozpadem, usprawnia budowę mięśni i dba o właściwy proces energetyczny w ludzkim systemie.


Warto nadmienić, że prezentowany środek, zatem białko (odkryj stronę) BCAA przeznaczony jest dla osób, jakie uprawiają sporty siłowe czy wyczynowe. Należałoby je przyjmować przed ćwiczeniami, aby zagwarantować ciału bardziej korzystną syntezę białek i bardziej korzystne spalanie masy tłuszczowej. Jeśli białko jest przyjmowane bezpośrednio po ćwiczeniach, jego objętość powinna odpowiadać ilości białka w jednym posiłku.
Należałoby wspomnieć, iż pełnowartościowy pokarm powinno się otrzymać godzinę po ukończeniu właściwego ćwiczenia. Należałoby także nadmienić, iż przyjmowanie leucyny po ćwiczeniach powoduje jeszcze lepsze użycie tak zwanego okna anabolicznego.

Tags: Diety, suplementy, leki, lekarstwa