Co to jest histeroskopia oraz kto powinien z niej skorzystać?

Posted on 18/01/2018 9:46am

Organizm człowieka to wyjątkowo zagmatwany układ, który zbudowany jest z wielu współdziałających często ze sobą organów. W niektórych przypadkach odróżniają się one jednak pomiędzy sobą zależnie m.in. od płci danej osoby.
Znakomitym przykładem jest istniejący jedynie u kobiet układ rozrodczy.


Smaczne sposoby na upał
Author: Segafredo
Source: Segafredo


Jak każdy organ jednak może on posiadać swoje przeróżne przypadłości, których leczeniem może zajmować się się doktor o specjalizacji ginekologicznej. naturalnym jest fakt, że żeby kobieta była w stanie urodzić zdrowe dziecko, uprzednio sama musi zatroszczyć się o swoje zdrowie. Szczególnie w tak prywatnym i szczególnym obszarze jak wspomniany układ rozrodczy. Trzeba wiedzieć, że w macicy potrafią być przeróżne niepożądane zmiany związane przykładowo z powstawaniem tak zwanych polipów czy też mięśniaków. Funkcjonuje jednak specjalistyczny zabieg o nazwie histeroskopia, za pomocą którego można tego typu przypadłości leczyć.


Laser – skuteczny sposób na żylaki
Author: Agencja Royal Brand PR
Source: Agencja Royal Brand PR


Warto dodać, że przed wykorzystaniem histeroskopii operacyjnej wykorzystuje się (przeważnie przez okres od dwóch do czterech tygodni) terapię hormonalną. Wykonuje się to, aby zredukować grubość ścian macicy i rozmiar obecnego w niej mięśniaka. W celu zmniejszenia możliwego zanieczyszczenia bakteriologicznego pochwy, lekarz może także polecić zażywanie tzw. kapsułek dopochwowych. Omawiana histeroskopia operacyjna wykonywana jest z początkiem cyklu miesiączkowego, lecz już po zakończeniu krwawienia.
Na przynajmniej 6 godzin przed leczeniem trzeba zachować całkowitą dietę. W czasie wykonywania tego zabiegu, możliwe jest też zdiagnozowanie różnych odkrytych w tym czasie przypadłości.

Tags: natura, zabieg, wiek