Co wykonać, kiedy nasze dziecko spędza za wiele czasu przy komputerze?

Posted on 21/02/2018 10:02am

Podczas naszego życia jesteśmy narażeni na wiele nałogów. Winą za ich występowanie nie trzeba jednoznacznie obwiniać jedynie pochodzenia czy dzieciństwa. Czasem spot nieprzyjemnych zdarzeń sprawi, że przestaniemy sobie dawać radę z naszą sytuacją.
ośrodek odwykowy
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com


ząb
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co


Jesteśmy w takiej sytuacji szczególnie podatni zarówno na nieodpowiedni wpływ innych osób, jak i na oddziaływanie tego typu uzależnień jak napoje alkoholowe czy nikotyna.


W przypadku ludzi młodych do gry mogą wejść jeszcze tzw. dopalacze, zatem substancje chemiczne, które swoim działaniem mogą przypominać zwykłe narkotyki. Są one niezwykle niezdrowe i uzależniające. Dlatego też często w takich przypadkach jedyną pomoc mógłby stanowić dobry ośrodek odwykowy. Pracują w tamtym miejscu wyszkoleni terapeuci, którzy dzięki posiadanej przez siebie wiedzy mogą pomóc wyrwać się z sieci nałogu. Niestety nigdy nie ma gwarancji powodzenia. W zależności od rodzaju nałogu, ma on zróżnicowaną moc oddziaływania, jednak zawsze jest ona niezwykle mocna. W zależności od rodzaju nałogu, specjaliści, którzy tam pracują, dobierają właściwą kurację. Mogłaby być to terapia ambulatoryjna albo na oddziale zamkniętym.


W wypadku alkoholu albo zakazanych używek wymagana może być detoksykacja, czyli odtrucie ciała. W trakcie terapii może być stosowana terapia grupowa oraz indywidualne spotkania z psychoterapeutą, który prowadzi dany przypadek. Warto mieć w pamięci, że napoje alkoholowe czy narkotyki, to nie jedyne uzależniania, które mogłyby być leczone w takim ośrodku. Wielu osób jest też podatnych na hazard czy lekomanię.
Inni ponadto spędzają stanowczo za dużo godzin przy komputerze, przez co mają m.in. problemy z nawiązywaniem kontaktów z pozostałym ludźmi czy też nawet z agresją.

Tags: czas, specjaliści, substancje, ośrodek