Czy da się ominąć barierę językową w niektórych sprawach, będąc za granicą ? Czy dostępne są wizyty u lekarza mówiącego po polsku ?

Posted on 22/06/2018 1:11am

Przebywając za granicą, często czujemy się niekomfortowo, co przede wszystkim wynika z nieznajomości języka lub też ze niewielkiej wiedzy na jego temat. Problem jest jeszcze bardziej odczuwalny, jeśli znajdujemy się w kraju, w którym dany język jest używany jako ojczysty.


tabletki
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com


Wtedy jeszcze trudniej jest nam zrozumieć mieszkańców mówiących bardzo szybko i niedbale. Jak na przykład w Anglii lub Irlandii.


Problemem może być także dziwny akcent, którego często nikt nie uczy nas w szkole. W trakcie usiłowania rozmowy mogą niestety wystąpić problemy z porozumieniem się. Tym bardziej jest to stresujące, gdy staramy się o istotną dla nas rzecz. Nieporozumienia na tym poziomie mogą się skończyć bardzo źle. W wypadku, kiedy przydarzy nam się chociażby schorzenie albo na przykład ból zęba poza granicami kraju to jest szansa odszukania tego, kto porozumiewa się w naszym języku. kiedy przydałby się nam polski stomatolog Dublin taką szansę szczęśliwie posiada . Z tego powodu trzeba z tego skorzystać. Będzie nam łatwiej się dogadać i zrozumieć wszelakie porady. www.medicus.ie/
Jeżeli pozostaniemy w Irlandii na dłużej to musimy wpisać się do GP Dublin oferuje sporo lokalizacji, w których dostępna jest wspomniana fachowa pomoc od lekarza rodzinnego (medicus.ie - sprawdź ofertę). Taki doktor jest postacią pierwszego kontaktu, do której możemy się zwrócić po poradę, w przypadku, gdy któraś kwestia zdrowotna nas niepokoi. Wygodnie jest znaleźć lekarza znającego język polski. Będzie nam łatwiej na przyszłość, gdy przydarzy nam się jakieś zachorowanie.


Opisywana bariera językowa najgorsza jest zawsze na początku. Po pewnym czasie, kiedy przełamiemy się oraz zaczniemy rozmawiać z ludźmi pomimo popełnianych błędów językowych, będziemy czuć się corazbardziej pewnie.

Tags: porady, stres, czas, lekarza, schorzenie