Czy istnieje duża różnica pomiędzy dentystą a stomatologiem? Czy wydaje się to być sztuczny, a może jednak słuszny podział?

Posted on 11/07/2018 10:51pm

Sporo osób ma duże wątpliwości oraz nie wie tak do końca, czym różnić się dentysta od stomatologa. Ta wątpliwość często wyrażana jest na różnego rodzaju forach w internecie, jak również portalach. Co interesujące, z tego typu pytaniami spotykają się również sami specjaliści ze strony odwiedzających ich osób. Podczas gdy odpowiedź na takie pytanie jest zaskakująco łatwa.

fotel i sprzęt stomatologiczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Odpowiedź może zaskakiwać, lecz prawdą jest, że ci specjaliści niczym się nie różnią. Nieważne czy będzie to dentysta z mniejszej albo też większej miejscowości, albo dentysta Ursynów- sprawdź: dentysta Warszawa Ursynów. Niejasność w związku z tym wynika stad, że język polski jest naprawdę bogaty. Dlatego też w różnych sytuacjach jedną z rzeczy określa się kilkoma definicjami. Dlatego też lekarz dentysta i lekarz stomatolog, to dokładnie ta sama osoba i identyczny zawód. Osoba mająca zawód lekarza dentysty ma potrzebne uprawnienia do używania w praktyce wiedzy z zakresu działu medycyny, jaką nazywamy stomatologią.
W Polsce ograniczone prawo do świadczenia takiego zawodu razem z tytułem lekarza dentysty uzyskuje się po ukończeniu jednolitych studiów na poziomie magisterskim na kierunku lekarsko-dentystycznym. Studia tego rodzaju robi się przez pięć lat, możemy je skończyć na jednaj z kilku polskich uczelni medycznych. Pomimo że są to studia zakończone tytułem magistra, to standardowej pracy się podczas studiów nie pisze. Miast tego do otrzymania całkowitego prawa do wykonywania zawodu lekarza stomatologa konieczne będzie zdanie egzaminu państwowego z wynikiem pozytywnym, a także odbycie stażu podyplomowego, który trwa przez rok. W ramach stomatologii wyróżnić możemy parę specjalizacji lekarskich. Najbardziej powszechne i często spotykane są protetyka, stomatologia dziecięca, endodoncja i ortodoncja. ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/ortodoncja-ortodonta/

ortodotna podczas zabiegu
Author: Aine
Source: http://www.flickr.com
Ortodoncja to dział stomatologii, który koncentruje się na zapobieganiu wystąpieniu wad zgryzu jak i ich naprawie. Pacjentami takich specjalistów, na przykład ortodonta Warszawa Ursynów , są zarówno dzieci, młodzież, ale i osoby dorosłe Najczęściej lekarze tych paru specjalności w bardzo ścisły sposób ze sobą współpracują dla dobra pacjenta i ustalają najlepsze dla pacjenta leczenie. W taki sposób możliwe jest by osiągnąć naprawdę zadowalający efekt. Natomiast sam pacjent ma poczucie, iż zajęto się nim kompleksowo i w profesjonalny sposób.

Tags: lekarz, stomatolog, specjalista