Czy wszyscy znamy zasady pracy przy komputerze?

Posted on 31/01/2019 8:38am

Znacznie częściej teraz praca polega na długim przesiadywaniu i pracy przy komputerze, co może spowodować bóle kręgosłupa, oczu i rąk, kiedy nie będziemy przystosowywać się do pewnych wytycznych, które powinny nam pomóc w osłonie naszego zdrowia. Jeśli będziemy rozumieć zasady pracy przy komputerze, to ma szansę się okazać, że nie będziemy musieli się męczyć z najmniejszymi niepożądanymi dolegliwościami, które będą nam utrudniały pracę.

Chłopak przy komputerze
Author: LibreCon Bilbao
Source: http://www.flickr.com
Większość osób wie, że w trosce o swoje zdrowie powinniśmy dopilnować, by klawiatura wciąż okazała się postawiona na biurku i to w taki sposób, aby nadgarstki były wygodnie oparte, gdyż utrzymywane w powietrzu mogą ulegać zwyrodnieniu. Jeśli nie jesteśmy w stanie ich opierać, to trzeba zakupić specjalną podkładkę do klawiatury, właśnie z myślą o oparciu o nią naszych nadgarstków.

Jeśli Twym celem na dzisiaj jest wytypowanie następnego tak nieszablonowego materiału jak ten, to bardzo zalecamy tę ofertę. Pomyśl o tym - ona przypadnie Ci do gustu.

Wielu ludzi wydaje sobie także sprawę z tego, że w czasie pracy przy komputerze istotne jest dobre krzesło, tak abyśmy mieli szansę regulować jego oparcie by nasze plecy okazały się wygodnie o nie wsparte, i abyśmy posiadali prawo ustawiania podłokietników i jego wysokości. Ale czy coś jeszcze jest tu istotne?

Jak powinny zostać ustawione nasze stopy?Zaczynając pracę przy komputerze powinniśmy także skierować uwagę na to, gdzie pada nasz wzrok, a powinien on pojawiać się na wysokości górnej krawędzi monitora, tak byśmy patrzyli na niego niejako z góry, a odległość od niego powinna się kształtować w granicach 40-75 cm. Istotnym punktem pracy przy komputerze jest także prawidłowe ułożenie naszych nóg. Jeśli będą one spoczywały płasko na podłodze, jeśli będziemy się powstrzymywać od zakładania nogi na nogę, lub ich podwijania, to jest jeszcze duże prawdopodobieństwo, że nie będziemy mieli kłopotów z kręgosłupem i krążeniem. Jeżeli nie dosięgamy do podłogi oraz nie mamy szansę ułożyć wygodnie obydwóch stóp na ziemi, to trzeba wtenczas zaopatrzyć się w specjalny podstawek, na którym będziemy mogli trzymać stopy, dzięki czemu będą się mniej męczyły.

Więcej na temat pracy przy komputerze na stronie -Pamiętajmy również o wstawaniuPoza takimi technicznymi kwestiami powiązanymi z pracą przy komputerze, istotne jest także to, żeby chociaż co godzinę na chwilę wstać i się wyprostować dając odpocząć kręgosłupowi, a co więcej należy także czasem oderwać wzrok od monitora i popatrzeć w najdalszy kąt pomieszczenia, co pozwoli nam zadbać o wzrok. Wbrew pozorom praca przy komputerze, tak samo jak przy innej maszynie, może być niebezpieczna dla zdrowia, z tym że tutaj na negatywne skutki będziemy oczekiwać znacznie dłużej, przez to należy im zapobiec poprzez prawidłową postawę ciała, aby później nie musieć walczyć o powrót do pełnej sprawności.

Tags: wzrok, zdrowie, kręgosłup, praca