Czym jest acerola, które ma cechy i z jakiego powodu mogłaby być przydatna starodawnym marynarzom?

Posted on 05/12/2017 1:26pm

Czy wiesz jaka dysfunkcja dosięgała dawnych marynarzy? Był to szkorbut, dolegliwość, która była poniekąd skutkiem spożywania zbyt małej ilości znajomej ze swoich zbawiennych cech witaminy C.


Wszelki mieszkaniec naszego kraju wie, iż żeby uzupełnić swój system o tę właśnie witaminę, warto udać się po cytrynę.
Jakie kolory do pokoju dziecięcego
Author: Benjamin Moore
Source: Benjamin Moore


Do najbardziej popularnych tego typu owoców zaliczają się jeszcze chociażby kiwi lub pomarańcza. Jednak żaden z takich owoców nie posiada jej tyle, co acerola. Taki wywodzący się z Ameryki Środkowej owoc mógłby się pochwalić aż trzydziesto krotnie bardziej znaczącą ilością witaminy C niż taka cytryna. Jeżeli interesuje Cię, jaka jest acerola cena, mógłbyś to bez żadnego problemu sprawdzić choćby w Sieci. Należałoby również dopowiedzieć, że acerola to wiecznie zielony krzew, którego dorosłe owoce okazują się być czerwone.


Ciekawą nowinką z kolei jest pewnik, że te, jakie dopiero okazują się być w czasie dorastania oraz okazują się być zielone, mają dwa razy więcej niacyny C niżeli te dorosłe. Jakby wiedzieli o tym dawni żeglarze, zamiast piklowanego mięsa czy suszonych pestek w każdy rejs zabieraliby takowy właśnie tropikalny dla nas owoc. My natomiast, obywatele żyjący aktualnie, możemy po prostu sprawdzić jaka jest obecna cena. Na pewno będzie kusząca, wszakże dla wszelakiego sprzedawcy tego typu owocu jak acerola cena powinna mieć małe znaczenie.
W końcu chodzi przecież o nasze dobre samopoczucie. Należałoby albowiem nadmienić, iż już trzy owoce mogą pokryć dzienne wymaganie osoby ludzkiej na tę niacynę.

Tags: cena, internecie, problem, kłopot