Czym jest androgenowe łysienie? Czy pojawia się również u pań?

Posted on 17/01/2018 12:35pm

Sporo osób ma kłopoty z utratą włosów. Niestety, jednak cebulki włosów są bardzo podatne na wszelkie zmiany w naszym ciele, jak i niedobór różnych substancji. Dlatego właśnie sporo ludzi stara się zadbać dobrze o włosy, a pomimo tego wciąż wypadają.


Warto w tego rodzaju sytuacjach sprawdzić co może być przyczyną tego stanu rzeczy.


nadciśnienie
Author: JZO
Source: JZO


androgenowe wypadanie włosów


Czasami stosowanie wciąż drogich szamponów oraz odżywek markowych firm niewiele da jeżeli nie zastosujemy leczenia od wewnątrz, lub nie znajdziemy przyczyny choroby jak i jej nie wyleczymy. Wiele włosów przecież traci się przy okazji najróżniejszych popularnych chorób, między innymi tych wiążących się z tarczycą. To czasami jest pierwszym z objawów, jaki powinien zwrócić naszą uwagę, dlatego lepiej tego problemu nie bagatelizujmy. Lepiej pójść do lekarza i zrobić badania na wypadania włosów, ażeby znaleźć przyczynę utraty włosów.
Mało ludzi z pewnością wie, iż jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów jest androgenowe wypadanie włosów. Cóż to za przypadłość? Lepiej rozpoznawalne jest pod nazwą łysienia męskiego, jednak tak naprawdę dotyka tak kobiety, jak również panów. Tego typu łysienie zaczyna się od takich typowych zakoli, a potem łysina posuwa się coraz bardziej do czubka głowy. W końcu często zostają jedynie paski włosów po bokach głowy, jednak rzadko dojdzie do całkowitego wyłysienia. Niektórzy w ogóle nie podejmują leczenia w przypadku tego typu łysienia, ponieważ zwyczajnie starają się z taką sytuacją pogodzić.


Dla ludzi, którzy mają zamiar z tym walczyć, są różne środki, natomiast żadne nie gwarantują wyzdrowienia na dobre, a raczej najczęściej należy je stosować już bez przerwy.

Tags: choroby, włosy, środki