Czym jest arktyczny korzeń, jakie ma on działanie oraz dla której osoby jest on zalecany?

Posted on 26/04/2018 7:30pm

Jeśli jesteś jedną z tych osób, dla których posiada znaczenie wiedza, którą mieli dawni chińscy oraz rosyjscy medycy, to z pewnością wiesz o tym, iż roślina o łacińskiej nazwie Rhodiola rosea jest używana w medycynie naturalnej od wielu wieków.
Roślina ta ma w naszym kraju nazwę różeniec górski.


napar


Jej następna nazwa, którą chyba najłatwiej jest zapamiętać, to arktyczny korzeń. Właściwości medyczne tej rośliny polegają na działaniu uspokajającym. Dzięki niej dana osoba okazuje się w mniejszym stopniu zestresowana, a jednocześnie cała życiowej mocy. Innymi słowy arktyczny korzeń to roślina niejako stworzona na miarę obecnych czasów, kiedy niemało ludzi żyje w nieustannym pośpiechu i stresie. Dlatego też warto jest wsłuchać babcinej porady i wieczorem miast złocistego napoju czy odmiennego rzekomo uspokajającego środka, sięgnąć po znany od wieków arktyczny korzeń (korzeń kozłka). Należałoby powiedzieć, iż pomimo, że arktyczny korzeń jest wykorzystywany w medycynie od dawna, kliniczne badania nad tą rośliną rozpoczęto prowadzić dopiero w XX wieku. I czego mianowicie dowiedzieli się wszelcy badający arktyczny korzeń naukowcy?


Otóż roślina ta pomaga w utrzymaniu zdrowia psychicznego, łagodzi niepokój i podnosi odporność na napięcie. Warto także dodać, że arktyczny korzeń posiada niezwykle pozytywny nacisk na człowiecze serce, ochrania je przed czynnikami stresowymi, jakie potrafią wszakże doprowadzić do uszkodzenia takiego jakże ważnego narządu.
Przeto też jeśli jesteś osobą, jaka funkcjonuje w nieustannym pośpiechu, to arktyczny korzeń jest niejako stworzony dla Twojej osoby. Udaj się zatem do najbliższej apteki i spytaj farmaceuty o arktyczny korzeń, zatem różeniec górski. Z pewnością będzie w tamtym miejscu możliwy do kupienia.

Tags: rośliny, porady, apteki, osoba