Czym jest balkonik rehabilitacyjny, jakie są jego typy i który z nich jest najlepszy?

Posted on 16/06/2018 12:00am

Są wśród nas osoby, dla których trudne lub wręcz niemożliwe jest zwyczajne, jak by się zdrowym osobom wydawało, postawienie kroku. Mogłoby tak być z powodu dolegliwości albo czasowego albo ciągłego kalectwa.
pierwsza kąpiel niemowlęcia
Author: JoséMa Orsini
Source: http://www.flickr.com


Dolegliwości są różne, te powodujące tzw. dysfunkcję kończyn dolnych wielokrotnie są jakimikolwiek chorobami systemu nerwowego.


I to szczególnie dla niektórych osób chorujących na np. SM wytworzono takie ułatwienia jak przykładowo balkonik rehabilitacyjny. Takowe chodziki są w rzeczywistości stalowymi lub aluminiowymi konstrukcjami na trzech albo (więcej w temacie) czterech kółkach z kierownicą i hamulcami. W wyjątkowo prosty, a niezwykle zbawienny sposób ułatwiają one codzienne funkcjonowanie personom, które spacerować normalnie nie mogą. Co interesujące, taki balkonik rehabilitacyjny ma również mniej lub bardziej komfortowe siedzenie, na którym persona, jaka do poruszania się potrzebuje balkonik rehabilitacyjny może zwyczajnie usiąść. Funkcjonuje wiele różnych rodzajów takiego sprzętu jak balkonik rehabilitacyjny. Dla przykładu mogą one mieć blokadę hamulca, która blokuje koła udaremniając samoistne odjechanie wózka w czasie procesu siadania.


Ta wydawałoby się śmieszna oraz zbyteczna funkcja zaprzestaje taką być, kiedy zobaczymy w jaki sposób za pomocą tego typu urządzenia jak balkonik rehabilitacyjny jest zmuszona chodzić do ostatnich dni istnienia jakakolwiek bliska dla nas osoba.
Wtedy pragniemy dla niej kupić jak najlepszy balkonik rehabilitacyjny, a należałoby dodać, że idealne są te, ktore są najlżejsze, zatem te wytworzone z aluminium. Należy żałować, że w naszym kraju balkonik rehabilitacyjny nie jest finansowany w całości, a wyłącznie do jakiejś kwoty. O szczegóły należy pytać w NFZ albo w markecie medycznym.

Tags: dolegliwości, sklep, proces, sposób, osoba