Czym jest obrzezanie, dlaczego się go wykonuje i dlaczego jest to drażliwa kwestia tabu w naszym państwie?

Posted on 02/10/2018 9:24am

Pragniesz się dowiedzieć więcej o obrzezaniu? Jesteś zainteresowany dlaczego dokonuje się taką operację? Przekonaj się co na ten temat mają do poradzenia eksperci!


Obrzezanie polega na usunięciu części lub też całego napletka.


urolog z Gdańska
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Przeważnie operacja ta ma odcień kulturowy lub jest po prostu religijnym obrządkiem. W ostatnim czasie jednak niezwykle rośnie odsetek mężczyzn, którzy to z wszelakich powodów decydują się na takie danie swojego penisa pod skalpel. Pytanie jest tylko, czy należy. Wymienia się tu pomysły za i przeciw, na których bazie jednak nie można dojść do wymownych obiektywnych wniosków. Jest tak, że w niektórych częściach świata, przykładowo przede wszystkim w państwach anglojęzycznych, obrzezanie ( więcej na stronie - > ) stało się pod koniec XIX wieku popularne głownie z powodów powiązanych z istotnymi argumentami quasi-medycznymi lub obyczajowymi. Przykładowo w USA zabieg ten bardzo dobrze przyjął się, bo był odznaczeniem zadbanych bogatych mężczyzn sfery średniej, więc później każdy chciał posiadać taki atrybut. Do dziś dużo amerykańskich kobiet wymaga, by mężczyzna był obrzezany. Wytłumaczają to m.in. tradycją, higieną lub estetyką. Natomiast w naszym społeczeństwie obrzezanie to temat tabu. Czerpie się to m.in. z natychmiastowego kojarzenia operacji obrzezania z pochodzeniem żydowskim a także względami religijnymi, jakie to są konieczne przykładowo wśród muzułmanów. Z drugiej strony, obrzezanie (informacje zabieg stulejki Gdańsk) Gdańsk jest nierzadko koniecznym składnikiem terapii w sytuacji, gdy mężczyzna był chory na stulejkę. To też jest sprawa niepomiernie delikatna, o której z reguły głośno się nie opowiada. Gdy natomiast chcesz takiego zabiegu znajdź obrzezanie Gdańsk. Z kwestią narządów rozrodczych jest powiązany się także urolog Gdańsk. Urolog Gdańsk leczy wszystkie różnorakie schorzenia związane z naszym narządem moczowo-płciowym - prywatny urolog z Gdańska.


Wizyta u lekarza urologa dla licznych z nas może wiązać się z dużym stresem i wstydem, dlatego warto już wcześniej się do niej właściwie przygotować.


Dowiedz się zatem, z jakimi objawami zgłosić się do urologa i jak będzie przebiegała taka wizyta. Wreszcie problemy urologiczne to nic takiego, można je konsekwentnie leczyć.

Tags: mężczyzna, miasto, lekarz, problemy, konie