Czym jest pedodoncja?

Posted on 17/01/2018 12:31pm

Stomatologia jest to dziedzina medycyny wyróżniająca się licznymi specjalizacjami. Pewną z nich jest pedodoncja, czyli stomatologia dla dzieci.


Lekarz pedodonta specjalizuje się w chorobach ząbków maluchów a także wadami rozwojowymi zgryzu.
wizyta


Ciąża, USG
Author: iStock
Source: iStock


Dziedzina owa została wydzielona przez wzgląd na odmienną budowę ząbków jak też całego układu stomatologicznego dzieci. Z odmiennej budowy wypływają charakterystyczne kłopoty, które dotykają dziecięce uzębienie. Pedodonta trudni się ich kuracją, lecz też leczeniem chorób błony śluzowej oraz korekcją wad zgryzu u dzieci. Tym trudni się pedodoncja Wrocław to miasto w jakim bez kłopotu znajdziemy tego typu lekarza.


napar
Author: lumiere


gabinety odontologii dla dzieci częstokroć są specjalnie przygotowane pod kątem małych pacjentów. To istotne, bowiem wizyta u stomatologa praktycznie zawsze jest dla dziecka źródłem stresu. Kolorowy, bardziej przyjazny gabinet oraz zabawki pomogą złagodzić nerwy generowane przez odwiedziny u stomatologa. Warto mieć na uwadze, że w czasie wyrzynania zębów ujawniają się często wady zgryzu, natomiast same ząbki są wyjątkowo narażone na powstawanie próchnicy. Z tej przyczyny na przegląd dentystyczny warto wybierać się z potomkiem nie rzadziej aniżeli raz na pół roku. Przed pierwszą wizytą u stomatologa trzeba przeprowadzić konsultację, szczególnie gdy dziecko boi się dentysty.
W trakcie takiej wizyty brzdąc ma okazję zapoznać się ze stomatologiem, obejrzeć gabinet oraz znajdujące się w tam sprzęty, co pozwoli zmniejszyć stres w czasie przyszłych koniecznych zabiegów. Pamiętaj, sprawdzaj dziecku uzębienie codziennie, monitoruj prawidłowość czyszczenia, wyrabiaj dobre nawyki a także sam dawaj przykład.

Tags: dziecko, dzieci, sprzęt, gabinet, problem