Czym są implanty, jak wygląda ich założenie oraz kiedy się je stosuje?

Posted on 22/06/2018 12:41am

Implanty są to sztuczne korzenie, na których umocowany jest ząb sztuczny. Zalecane są one osobom, jakie pragną uzupełnić braki w uzębieniu, bo implanty są wkładane w dziurę zębową po naturalnym zębie. Są one użyteczne i charakteryzują się dużą trwałością, nie ma obaw, że implanty Wałbrzych mogą wypaść, przy wyraźnej higienie jamy ustnej oraz regularnych kontrolach u stomatologa taki implant może wytrwać nawet kilkanaście lat.


ząb
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com
Nie każdej osobie implanty są jednak zalecane. Jednym z przeciwwskazań do założenia implantów jest na przykład osteoporoza czy też cukrzyca, implantów nie powinny mieć również osoby, które dużo palą, bowiem nikotyna zawarta w papierosach i inne złe substancje mogą spowodować jego wypadnięcie (najlepsza oferta).

Implanty posiadają kształt kołka bądź ćwieka i są wsadzane w miejsce, w którym pierwej był naturalny ząb. Następnie zszywa się błonę śluzową i czeka się od kilku miesięcy do pół roku, żeby później być w stanie w to miejsce wkręcić dodatkowe łączniki, na których mocowana jest korona zęba albo także most. Szanse na to, że implant się przyjmie dosięgają 95 procent, jest więc to ogromnie wielkie prawdopodobieństwo oraz rzadko kiedy występują jakieś powikłania. Rzecz jasna o tym czy wolno założyć implant zębowy oraz kiedy to uczynić decyduje dentysta, w związku z tym na pewno wypada udać się na konsultację stomatologiczną. Wszelki profesjonalny gabinet stomatologiczny Wałbrzych posiada kompetentnych stomatologów, jacy określą czy w przypadku konkretnego pacjenta możliwe jest założenie implantu. http://a2stomatologia.pl/oferta/implantologia/


dentysta
Author: Commander, U.S. 7th Fleet
Source: http://www.flickr.com
Czasem, żeby założyć implant trzeba jeszcze przeprowadzić parę zabiegów i sprawdzić czy w miejscu, w którym pragniemy taki implant założyć nie rozwija się żadne zakażenie albo inne schorzenie. Doświadczona konsultacja jest więc konieczna i na pewno tego elementu nie można nie uwzględnić.

Jeżeli chodzi o cenę założenia implantów to cennik jest wyznaczany podmiotowo w zależności od konkretnego gabinetu stomatologicznego, niemniej trzeba liczyć się z tym, iż za konsultację lekarską, potencjalne leczenie czy implant możemy zapłacić nawet parę tysięcy złotych.

Tags: Pacjent, Leczenie, dentysta, ząb