Czym w praktyce jest pasta do uzębienia z węglem aktywnym oraz jakie ma ona właściwości?

Posted on 13/06/2018 1:12pm

Czy pamiętasz, iż tzw. karbon aktywny jest znany ludzkości już od czasów ojca współczesnej medycyny - Hipokratesa? My, obywatele żyjący już w większym stopniu uprzemysłowionych czasach w ujęciu medycznym znamy węgiel nade wszystko w celu uspokajania bolącego brzucha, jednak posiada on także odmienne swe zastosowania.




Które?


pomidorki
Author: Christian Kadluba
Source: http://www.flickr.com


Węgiel jest tzw. sorbantem, czyli tzw. "pochłaniaczem". Dzięki swojej wewnętrznej konstrukcji karbon może pochłonąć różne substancje o wielkości do 20% masy samego węgla. A jakie to mogłyby być substancje? Więc mogłyby to zostać wszelkie związki biologiczne, które znajdują się w przyjmowanym przez nas jedzeniu oraz piciu. Potrafią to zostać zatem różne mieszanki syntetyczne tego typu jak np. tatniny, zatem pigmenty (goochie pigments - permanent24.pl) zawarte w herbacie. Poza tym mogą to zostać również cukry, których w naszej diecie spożywamy przecież wiele. W jaki sposób możemy więc zadbać o nasze uzębienie? Więc istnieje szczególna pasta do zębów z węglem, jaka może pomóc nam wyczyścić należącą do nas jamę ustną z tego typu szkodliwych przecież dla niej składników. Tego typu pasta jest bardzo skuteczna, ponieważ mówi się, iż jest w stanie usunąć ok. 90% toksycznych kwasów.


Warto dopowiedzieć, iż zawarty w paście węgiel dynamiczny używany jest powszechnie do ulepszania wody. Należałoby także dopowiedzieć, że jest on bardzo delikatny w funkcjonowaniu, gdyż nie funkcjonuje na zasadzie ścierania.




Przy używaniu jednak tego typu towaru jak pasta do zębów z węglem rekomenduje się nie używania zbyt gorącej wody, gdyż może ona zniszczyć porowatą budowę karbonu co natomiast może pomniejszyć absorbujące właściwości karbonu.

Tags: węglowodany, czas, towar