Czym wyróżnia się psychoterapia psychodynamiczna i gdzie szukać specjalistów?

Posted on 06/10/2018 7:22am

Każdy psychoterapeuta buduje swoje działania na wybranej metodzie psychoterapii. Różnorakie teorie wynikają z wielu koncepcji rozwoju oraz funkcjonowania człowieka, a co co się z tym wiąże różnych tez powstania zaburzeń psychicznych.


Da się wyróżnić kilka wiodących orientacji teoretycznych, na podstawie których stworzono różne formy psychoterapii - psychoterapia behawioralna, psychoterapia poznawcza, psychoterapia systemowa, terapia Gestalt, psychoterapia zorientowana na proces, programowanie (NLP), psychoterapia psychodynamiczna.
Tatuaż
Author: Enrique Buscapé
Source: http://www.flickr.com


psychoterapia psychodynamiczna wrocław
Author: Dafi
Source: Dafi


Jeżeli interesuje nas dobry psycholog Wrocław zobacz dobrego psychologa we Wrocławiu ma naprawdę sporo do zaoferowania. W tym mieście nie będziemy mieć kłopotu zew wyszukaniu specjalisty, który dobierze odpowiedni rodzaj terapii, tak by była ona skuteczna.


bezpłodność


Ostatnia z nadmienionych, czyli psychoterapia - link - psychodynamiczna lub psychoterapia analityczna to terapia zaburzeń psychicznych, opierająca się przede wszystkim na psychoanalizie. Zgodnie z nią podstawowymi objawami choroby są nieświadome popędy, którym cenzura nie pozwala na kroczenie do świadomości i realizację. Efektem tejże choroby są inne drogi ujścia popędów, które określa się jako objawy neurotyczne. Terapia (psychologslask.com.pl/terapia-malzenstw-par.html) psychodynamiczna może przyjmować kilka form, jednakże wszystkie posiadają wspólne elementy, takie jak nacisk na znaczenie nieświadomych konfliktów oraz ich powiązanie z dzieciństwem, postrzeganie mechanizmów obronnych jako tworzonych w celu uniknięcia konsekwencji konfliktu oraz wykorzystywanie wolnych skojarzeń jako głównej metody badania wewnętrznych konfliktów oraz problemów. Według specjalistów psychoterapii psychodynamicznej pacjent powinien uświadomić sobie przeżycia, które wyparł do podświadomości, powinien zidentyfikować swoje rzeczywiste potrzeby i pragnienia oraz przekonać się, że wbrew odczuwalnym przez niego lękom, nie stanowią one zagrożenia i nie są niebezpieczne.
O sukcesie takiej głębokiej wewnętrznej analizy można mówić, gdy pacjent rezygnuje z niektórych mechanizmów obronnych oraz uda mu się wypracować nowe. Jeśli kogoś ciekawi psychoterapia psychodynamiczna Wrocław zobacz psychoterapie psychodynamiczną we Wrocławiu będzie idealnym celem, gdyż w tym właśnie miejscu działa kilka renomowanych gabinetów prowadzonych przez lekarzy specjalizujących się w opisanej metodzie psychoterapii.

Tags: twarz, psychoterapeuta, wiek