Czym zajmuje się ortodonta i kiedy warto się do niego wybrać? Co jest wskazaniem do wizyty?

Posted on 05/02/2018 9:44am

Żeby osiągnąć ładny uśmiech należy pamiętać o wielu czynnikach, podstawą są jednak zdrowe zęby. Aby je mieć troszczymy się o higienę jamy ustnej oraz systematycznie odwiedzamy stomatologa. Jednak to może nie wystarczyć, gdyż następną rzeczą jest odcień naszego uzębienia. Wiadomo, chcemy aby był śnieżnobiały, dzięki nowym technologiom wybielania jest to dzisiaj możliwe. Ostatni aspektem, o jaki należy zadbać, żeby nasz uśmiech był idealny, jest prawidłowy zgryz.

aparat na zęby
Author: kelly
Source: http://www.flickr.com
O ostatni warunek zatroszczy się ortodonta. Powszechnie znany jest jako specjalista, który prostuje zęby. Może śmiesznie to brzmi, ale jest w tym sporo racji, bo z łaciny nazwa orthos oznacza prosty, a odontus - ząb. To wyraźnie wskazuje na tego typu znaczenie, z tego też względu takie określenie jest bardzo prawdziwe. Dobrze natomiast mieć świadomość, że ten specjalista nie zajmuje się tylko samymi zębami. Dzięki leczeniu u takiego lekarza można rozwiązać problemy mające związek z dolnym i środkowym odcinkiem twarzy, ma wpływ więc na dobry rozwój całej naszej fizjonomii - gdzie znaleźć dobrego ortodontę.

Wada zgryzu to nie tylko problem z estetycznego punktu widzenia. Złe ułożenie zębów może bardzo zwiększać możliwość pojawienia się próchnicy albo też schorzeń przyzębia, przykładowo takiego typu jak paradontoza. Tak się dzieje, bo krzywy zgryz utrudnia utrzymanie odpowiedniej higieny w jamie ustnej. W niektórych sytuacjach może też prowadzić do wystąpienia problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Z takiego też względu, jak pojawią się pierwsze objawy warto zasięgnąć pomocy specjalisty. Całe szczęście istnieje duża dostępność tego typu specjalisty, i to nie jedynie w wielkich miejscowościach, ale także przykładowo w mniejszych jak Tomaszów Mazowiecki, w związku z tym nie powinno być problemu, by umówić się na wizytę.http://www.ortodentic.pl/ortodoncja/
Author: Jillian
Source: http://www.flickr.com
Ortodonta może zaplanować cały plan leczenia, a następnie za pomocą odpowiedniego aparatu, skoryguje zgryz. Jednym z elementów, o jakim warto pamiętać jest to, iż wada zgryzu jest wadą nabytą, przykładowo wynikającą ze złych nawyków, które pojawiły się w dzieciństwie. Oznacza to, że po skończeniu leczenia możliwy jest powrót problemu. Możemy temu zapobiec, jeśli będziemy w ciągłym kontakcie z naszym ortodontą.

Tags: Próchnica, zgryz, dentysta, ząb