Dbamy o o dobre samopoczucie i figurę

Posted on 05/02/2018 9:44am

Jeżeli chcemy dobrze się czuć i fajnie wyglądać to powinniśmy zacząć dbać o swe zdrowie i ciało. Najlepiej pamiętać o podstawowych zasadach , czyli o odpowiednim odżywianiu, codziennym ruchu, odwiedzaniu lekarza i tym, by mieć jakieś hobby. Jeżeli chodzi o jedzenie, to najważniejsze, żeby dostarczyć właściwych składników odżywczych swemu ciału. Tak, więc trzeba pamiętać o tym, by mieć odpowiednio zbilansowane posiłki i żeby jeść je o ustalonych porach pięć razy w ciągu dnia.


ćwiczenia
Author: Rockwall TX Cuckold Couple
Source: http://www.flickr.com
Najsensowniej zgłosić się do dietetyka, by ułożył nam jadłospis na miesiąc. To będzie niesamowicie pomocne, przy budowaniu zdrowych nawyków związanych z odżywianiem. Można również pokusić się o to, by dowożono nam jedzenie o określonej ilości kalorii www.dbam-o-siebie.pl/12-potraw-wigilijnych-kutia-w-wersji-fit-z-bakaliami-i-peczakiem/. Jest dziś w większych miejscowościach sporo firm, które robią posiłki dla różnych osób. Za daną stawkę co rano dostarczą pod drzwi pudełka z jedzeniem. To bardzo duże ułatwienie, bo w obecnych czasach brakuje nam czasu na wszystko. Musimy też pamiętać o codziennej porcji ruchu. Nie muszą to być długie godziny spędzone na siłowni, ale codzienne rozciąganie i jakieś 20/30 minut żwawego spaceru w ciągu dnia, na pewno okażą się zbawienne dla naszego zdrowia fizycznego. Dobrze też, co pewien czas iść kontrolnie do doktora, żeby uzyskać pewność, że wszystko z nami w porządku. Jednak żeby naprawdę być zdrowym trzeba też pamiętać o zdrowiu psychicznym, dobrze mieć jakąś pasję, coś, co lubi się robić i poświęcać temu codziennie, choć godzinę, bo to jest niczym paliwo do działania. Dobrze też zamiast przesiadywać przed laptopem znaleźć czas na spotkania z bliskimi. Jeśli zastosujemy się do tych banalnych zasad, to na pewno będziemy zdrowi i szczęśliwi.


Zdrowie mamy tylko jedno
zdrowa dieta
Author: @LIQUIDBONEZ
Source: http://www.flickr.com
Dobrze pamiętać o tym, że zdrowie mamy tylko jedno. Jeżeli nie chcemy całego swojego życia spędzać w poczekalniach u lekarzy z powodu dziwnych dolegliwości, to powinniśmy zadbać o swoje zdrowie. Jeśli chcemy mieć dużo energii musimy ją skądś brać, najsensowniej z odpowiednio zbilansowanej diety i codziennych ćwiczeń - dbam-o-siebie.pl/powiedz-stop-podjadaniu-9-sprawdzonych-trikow/. Pamiętajmy, że jesteśmy tym, co w siebie wkładamy. Kupując jedzenie sprawdzajmy etykiety. I pamiętajmy, że nasze ciało potrzebujemy codziennej gimnastyki, żeby przez dłuższy czas było sprawne.

Tags: zdrowie, posiłki, jedzenie, hobby