Dla kogo laserowa korekcja wad wzroku?

Posted on 07/12/2018 7:24am

Wady wzroku możesz obecnie eliminować z pomocą wszczepu soczewek lub lasera.


Laserowa korekcja wzroku bezspornie wiedzie prym, tym bardziej, iż pozostałe zabiegi które mają na celu wyeliminowanie wad refrakcji wykonywane są właściwie tylko wtedy, kiedy laser nie będzie w stanie przynieść poprawy.
kremy
Author: Grupa Scanmed Multimedis
Source: Grupa Scanmed Multimedis


Jednym z ograniczeń jest nasza data urodzenia.

Otwórz ten link rtg białystok prywatnie! Na stronie znajdziesz interesujące fakty na ten temat, opisane w naszymartykule.

Do zabiegu laserowego zostać mogą zakwalifikowane wyłącznie osoby w przedziale wiekowym 18-55 lat. Idealny jednak okres będzie pomiędzy 23 a 40 rokiem życia, albowiem wada jest już najczęściej stabilna, a organizm jeszcze na tyle młody, ażeby szybko poradzić sobie z gojeniem. Do tego nie dotyczy nas jeszcze tak zwana starczowzroczność, zatem efekt będzie bardziej zadowalający. Kolejnym czynnikiem determinującym możność poddania się zabiegowi laserem jest nasze zdrowie. Dobry kandydat jest ogólnie zdrowy, zwłaszcza nie obarczony chorobami autoimmunologicznymi, z wyrównaną gospodarką hormonalną, wolny od aktywnych zakażeń. Pani pragnąca poddać się zabiegowi nie może być w ciąży ani także karmić naturalnie. Najlepiej nie planować ciąży do 6 miesięcy po zabiegu. Wykluczyć nas mogą także choroby oczu : jaskra, katarakta, stożek rogówki oraz skłonność do kolagenozy i bliznowców.


Laserem można korygować krótkowzroczność do -14 dioptrii, dalekowzroczność do +6 dioptrii a także astygmatyzm aż do 5 dioptrii. Gdy wada sferyczna i cylindryczna występują równocześnie mogą być one usunięte całkowicie pod warunkiem, że nie przekraczają maksymalnej wartości po zsumowaniu poszczególnych wad. Starczowzroczność spowodowana jest utratą możliwości akomodacji oka. Pojawia się ona zwykle po 40 roku życia oraz zmusza do sięgnięcia po szkła do czytania.
Laserowa korekcja wzroku nie może skorygować starczowzroczności, możemy natomiast w umotywowanych przypadkach wykonać zabieg jednego oka konstruując w ów sposób monowizję. Cena laserowej korekcji wzroku to plus minus 2000-3000 zł z jedno z oczu.

Tags: kolagen, organizm, olej