Dobre rozwiązanie po poważnych zabiegach, ale nie tylko

Posted on 18/01/2018 12:16pm

Bywa, że nawet nie wiemy ile jest rzeczy, które mogą nam pomóc przetrwać trudny czas po operacji. Do tego typu produktów na pewno należy pas brzuszny, który świetnie sprawdzi się po operacjach jamy brzusznej jak też, gdy mamy kłopot z rwą kulszową lub w sytuacji, gdy nie możemy doprowadzić do powiększenia się przepukliny brzusznej.
Oczywiście najlepiej by taki pas był zalecony nam przez lekarza, a jeżeli lekarz nic o takim pasie nie mówi, to dobrze samemu spytać, czy w naszym przypadku nie będzie to odpowiednie rozwiązanie. Taki pas jest w stanie pomóc nam, jednak należy pamiętać, że nie można go ubierać na rany albo uszkodzoną skórę. Pas nie zatrzyma dopływu powietrza, więc jest czymś w rodzaju drugiej skóry, tak, więc nie trzeba się martwić, że nasza skóra na tym ucierpi. Pamiętajmy jednak, żeby przeczytać instrukcję obsługi i funkcjonować podług podanych na niej wskazówek - pas brzuszny i przepuklinowy MedicPol.By nie dopuścić do powstawania odleżyn
materac bąbelkowy
W życiu bywa różnie, czasem musimy opiekować się osobą starszą z rodziny, a bywa, że i osoba młoda musi sporo czasu spędzić będąc w łóżku. W takiej sytuacji łatwo o odleżyny. Ale możemy zakupić materac bąbelkowy, który pomoże zapobiegać takiemu kłopotowi. Taki materac bąbelkowy kładzie się na łóżko i przykrywa go prześcieradłem. Dzięki pompie podłączonej do materaca, co pewien czas zmienia się ciśnienie w różnych częściach materaca, a co za tym idzie ciało osoby leżącej nie styka się stale z podłożem. Dzięki temu, że ciśnienie się zmienia, automatycznie ciągle zmienia się nacisk ciała na materac, a to sprawia, że na ciele nie pojawiają się odleżyny. W przypadku osoby obłożnie chorej brak odleżyn to ogromny plus, bo inaczej byłaby to następna siermiężna praca przy takiej osobie. Nie dość, że ciężko trzeba pracować przy osobach, które nie mogą podnieść z łóżka, to odleżyny okażą się naprawdę ogromnym kłopotem i dla osoby leżącej i dla człowieka, który się tą osobą opiekuje. Tak, więc naprawdę warto inwestować w tego typu materac bąbelkowy pneumatyczny, zmiennociśnieniowy, bo on rzeczywiście daje komfort opieki nad osobą chorą. Wiadomo, że jest to duży koszt, ale faktycznie dobrze za takowy produkt zapłacić. Nawet jeśli odleżyny się już są, to z czasem się je wyleczy i nie zaczną powstawać nowe.

Tags: lekarz, opieka, odleżyny