Dokonanie wyboru doktora, pielęgniarki, bądź też położnej

Posted on 29/06/2018 7:22am

W Polsce jest obowiązkowy powszechny system zdrowotny, a w jego obszarze każdemu należy się prawo do darmowej podstawowej ochrony zdrowotnej.


W obręb podstawowej opieki zdrowotnej wchodzą liczne świadczenia medyczne, zarówno profilaktyczne, diagnostyczne, jak i lecznicze.
Dokonanie doboru lekarza, pielęgniarki, lub też położnej odbywa się poprzez przeprowadzenie właściwej deklaracji, jaką otrzymać można w lecznicy Medicus. Ktokolwiek, komu należy się świadczenie lecznicze w zbiorowej służbie zdrowia, ma prawo wybrać osobistego lekarza, pielęgniarkę, a również położną. Wybór jest zawężony do tych specjalistów, którzy mieszczą się w ubezpieczeniu zdrowotnym pacjenta. Lekarz rodzinny (zobacz lekarze rodzinny), pielęgniarka, bądź też położna może być zmieniona za darmo jedynie dwa razy do roku. W przypadku zmiany miejsca zamieszkania, czy zmiany doktora z powodów które nie zależą od pacjenta zapłata nie jest pobierana.


medicus
Source: ab-ubezpieczenia.pl


Do obszaru czynności lekarza (szerzej w portalu http://as-med.com.pl/znajdz-lekarza/reumatolog) należy zaplanowanie i zrealizowanie opieki medycznej nad pacjentem w warunkach ambulatoryjnych i w domu, a również koordynuje on udzielanie świadczeń głównej opieki zdrowotnej. W owym celu współdziała z pielęgniarką, również położną, pielęgniarką środowiskową, oraz pozostałymi świadczeniodawcami w celu zrealizowania wymogów leczniczych chorego.


Szklanka wody
Author: Wonderlane
Source: http://www.flickr.com


Lekarza pediatrę dla pociechy, bądź lekarza rodzinnego najlepiej wyłonić i odwiedzać jeszcze przed urodzeniem.
Wyszukując właściwego doktora, jest możliwość zapytać opiekunów innych małych dzieci, czy bliskich, znajomych, albo sąsiadów. Wybór lekarza podstawowej opieki zdrowotnej jest bardzo znaczący, gdyż od tego zależeć będzie poprawność opieki nad pociechą.

Tags: dom, sprawność, lek