Dzieci to najcenniejszy skarb i ich posiadanie bywa ogromnym szczęściem

Posted on 18/01/2018 10:04am

My mimo skarżenia się na chroniczny brak czasu, bezustanny nieporządek i marudzenie kochamy je bardzo mocno. Tak naprawdę, gdyby naraz tego wszystkiego miałoby zabraknąć, to niejeden oddałby majątek za przywrócenie tego stanu, kiedy nie znajduje się czasu w zasadzie na nic.


To przykre, ale, nie każdy jeden posiada to szczęście, aby być rodzicem.
niepłodność
Author: Alan Light
Source: http://www.flickr.com


Szklanka wody
Author: Wonderlane
Source: http://www.flickr.com


Kiedy dotyka niepłodność - bardzo wielu osobom świat się zawala. Setki pytań ciągle zaprzątają głowę, obraz spacerujących z dziećmi rodziców budzi nie tylko zazdrość, ale również i złość, że to, co winno wypełniać się normalnym trybem, u nas zwyczajnie nawala.Taką gorycz ciężko jest udźwignąć w sytuacji, kiedy wszyscy dookoła mają taką możliwość, a nasza niepłodność ostatecznie wykluczyła nas z grona uszczęśliwionych rodziców. Czy można w takiej sytuacji coś sensownego poradzić ? Słów z pewnością brak, ponieważ nie można znaleźć argumentów na to, że to nie tragedia nie mieć możliwości nigdy zostać rodzicem. Najrozsądniej sięgnąć innej kwestii. Tak, niepłodność jest niczym wyrok, ale czy maluszek musi być z naszej krwi i kości, by na nie przelać miłość? Bardzo duża liczba maluszków nie otrzymało szczęścia być kochanym dzieckiem - czy nie należałoby zatem dać szansy tym, których świat przywitał w samotności. Zamiast zatem zadawać pytania w stylu - dlaczego ja? - może powinno się obdarzyć miłością chociaż jedno, niekochane dziecko?


Nie ten bywa rodzicem, który to życie zapoczątkował.
Rodzic przecież nie wyłącznie daje życie, lecz jest w nim cały czas. W zupełnie niedużych radościach, dużych smutkach, porażkach czy zwycięstwach. Rodzic jest przy dziecku do końca. Bycie rodzicem to przede wszystkim budowanie nierozerwalnych więzi.

Tags: dziecko, rodzice, świat