Dzisiaj wizyta u stomatologa naprawdę nie musi straszna

Posted on 18/08/2017 8:54am

Jeszcze kilka lat temu leczenie stomatologiczne było czasami bolesne. W efekcie wiele osób robiła sporo, aby gabinet stomatologiczny omijać jak największym łukiem. Aktualnie sytuacja naprawdę mocno się zmieniła. Leczenie – nawet do kanałowe – już naprawdę nie musi być bolesne.

dentysta, wizyta
Author: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Source: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Gabinet stomatologiczny już dawno stał się miejscem niezwykle pozytywnym dla potrzebujących. Zobacz choćby: Dental Corner Centrum Implantologii i Ortodoncji. Stosowane obecnie metody znieczulenia sprawiają, że nawet kanałowe leczenie zębów nie musi boleć. Idąc dalej, już samo podanie środka który ma znieczulać nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi. W dużej liczbie gabinetów stomatologicznych wykorzystywane jest urządzenia o nazwie The Wand. Wstrzykuje ono środek znieczulający pod kontrolą komputera. To właśnie dlatego eliminuje się bardzo niemiłe uczucie rozpierania, które towarzyszy podawaniu środka znieczulającego przy pomocy klasycznej igły. Tak podawane znieczulenie kosztuje dużo więcej niż klasyczny sposób, ale w wielu wypadkach opłaca się dopłacić. Tak naprawdę, jeśli już samo podawanie środka znieczulającego niezwykle negatywnie się nam kojarzy. Obecnie stomatolodzy mają do dyspozycji również przeróżne żele które działają znieczulająco. (Implantologia) Sprawdzają się one jako środek wspomagający znieczulenie. Z ich pomocą można bowiem sprawić, że pacjent już w ogóle nie poczuje momentu wkłuwania igły w dziąsło. W efekcie leczenie już całkowicie nie boli – nawet w minimalnym stopniu.dentysta, stomatologia
Source: pixabay
Współczesne gabinety dentystyczne to miejsca, w których robi się szereg przeróżnego rodzaju zabiegów. Należy w nich już nie tylko leczyć zęby, ale również usunąć z nich kamień czy osady takich napojów, jak kawa czy herbata. W wyniku tego po wizycie w gabinecie stomatologicznym można pochwalić się perfekcyjnie czystymi zębami, które będą prezentowały się naprawdę idealnie. Zabieg scallingu uzupełniony o piaskowanie to pewność, że zęby będą zachwycały swoją barwną i bez konieczności inwestowania w wybielanie. Niestety, scalling na NFZ można zrealizować jedynie raz w roku. Zabieg tego rodzaju jest pozbawiony refundacji i trzeba za niego zapłacić. W wyniku czego pacjent musi pamiętać o tym, że przyjdzie mu sporo za zabiegi zapłacić. Leczenie specjalistyczne nigdy jednak nie należało do tanich. O zęby powinno się jednak troszczyć mimo ceny tego rodzaju usług. W przeciwnym razie w krótkim czasie nic z nich nie zostanie.

Tags: zęby, Leczenie, dentysta