Efektywne metody na kaszel

Posted on 14/03/2018 7:48am

kaszel przeważnie towarzyszy zwykłemu przeziębieniu i grypie. Częstokroć też jest objawem zapalenia oskrzeli.


Jeżeli kaszel nie ustępuje w przeciągu siedmiu dni, warto zgłosić się do lekarza.
Jeżeli z kolei powodem kaszlu jest niegroźna infekcja dróg oddechowych, zwyciężysz go domowymi metodami. Ciepłe napoje z miodem oraz cytrynką pomagają złagodzić kaszel. W największym stopniu popularna jest ciepła herbatka, do jakiej można dołożyć łyżeczkę miodu i plasterek cytryny, ale możesz również pić zwykłą ciepłą wodę z owymi domieszkami. Niezależnie od tego, czy dokucza ci kaszel suchy czy też mokry, dużo pij. Gorące płyny, soki owocowe czy ziołowe herbaty pomogą rozrzedzić zalegającą w oskrzelach wydzielinę, ułatwiając jej odksztuszanie. Dawnym sposobem na kaszel jest także syrop z cebuli. Bardzo prosto go przyszykować. Dwie wielkie cebule pokrój w plastry i ułóż warstwami w słoju, przesypując każdą warstwę cebuli cukrem. Po blisko dwóch godzinach powstanie syropek, jaki warto popijać trzy razy dziennie po łyżce stołowej.


młodość
Author: Wrocławski Park Wodny


Wdychanie pary wodnej pomoże nawilżyć drogi oddechowe. Do miski z gorącą wodą dodaj nieco kropli olejku miętowego czy też eukaliptusowego. Przykryj się ręcznikiem oraz inhaluj opary poprzez 10 minut, dwa razy dziennie. Wypróbowanym sposobem na męczący kaszel - zobacz - jest także mleko z miodem. Możesz je pić zwłaszcza wieczorem przed snem czy też w nocy, gdy obudzi cię nagły atak.
W medycynie ludowej znane są ziela o przeciwkaszlowym działaniu. Spróbuj popijać herbaty z tymianku bądź dziewanny. W aptekach są przeciwkaszlowe syropy dostępne bez przepisu lekarza, np. Fluimucil Muko.

Tags: zioła, SPA, kaszel