Elektryczny papieros – zdrowy zamiennik tradycyjnych produktów nikotynowych

Posted on 24/01/2019 7:30am

W dwudziestym pierwszym wieku coraz popularniejsze stają się elektryczne papierosy, i dzieje się tak nie bez przyczyny. Emitowana poprzez nie para wodna w miejsce rakotwórczego dymu nie szkodzi tak mocno jak standardowe papierosy ani palaczowi, ani jednostkom w pobliżu w postaci tzw. biernego palenia, a dostarcza porównywalnej dawki nikotyny.

e-papierosy
Author: christopher cornelius
Source: http://www.flickr.com
Jednocześnie odmienne funkcje papierosa są zachowane – przynoszą one nikotyny, tworzą okazję do towarzyskich wyjść, potrafią nawet być równie fotogeniczne. Niektórzy specjaliści porównują szkodliwość nikotyny przyjmowanej w ów sposób do systematycznego spożywania kawy. W wybranych państwach, chociażby Malezji, stanowią również produkt medyczny, ponieważ eliminują sporo negatywnych następstw tradycyjnego palenia.

Elektryczny papieros jest w stanie być dostępny w wysoce różnorodnych wariantach dizajnerskich – od popularnych cienkich „długopisów“ bądź kształtów pióra wiecznego aż po bardzo estetyczne repliki fajek. Pod względem budowy stanowi urządzenie do inhalacji – wdychany jest tak zwany e-liquid, czyli roztwór nikotyny w glicerynie oraz glikolu propylenowym, niekiedy z dodatkiem wody i aromatami .

Czy nasz artykuł zainteresował Cię tak bardzo, że chcesz zapoznać się z następnym? To fantastycznie. Więc tutaj kliknij, zobacz, sprawdź (https://www.dietymedicago.pl/skuteczna-dieta-odchudzajaca.html) dużo informacji.

Liquid do e papierosa przechowywany jest w wymiennym podajniku, jaki da się łatwo uzupełniać. Potem podgrzewany jest atomizerem, gdzie również dochodzi do ekstrakcji ze składnikami zapachowymi.Ponieważ elektryczny papieros jest zasilany energią elektryczną, pożyteczny będzie sprawdzony akumulator. Teraz da się również z reguły podłączyć go także do gniazdka samochodowego w celu naładowania akumulatora. Przed kupieniem elektrycznego papierosa warto zapytać sprzedawcę o to, co poleca – wbrew obiegowej opinii wybrane modele nie są zalecane początkującym klientom ze względu na wysokie wymaganie konserwacyjne , a także nieco wyraźniej skomplikowaną budowę .

liquid do papierosa elektronicznego
Author: Lindsay Fox
Source: http://www.flickr.com
Niezależnie od decyzji poszczególnego modelu, e-papieros to na pewno korzystniejsza alternatywa – tańsza od wypalania klasycznych papierosów, nieszkodliwa dla dzieci oraz palacza, często o bardziej interesujących możliwościach zapachowych. Trzeba mimo to pamiętać, że wciąż nie są one w wszelkim miejscu dobrze widziane – w wielu polskich przestrzeniach publicznych, dla przykładu w galeriach sztuki, autokarach i takich samych środkach transportu , jak również szkołach ich używanie jest zabronione.

Tags: Palacze, dym, palenie