Fizjoterapia - zawód coraz bardziej modny

Posted on 14/12/2018 2:19pm

Fizjoterapia to leczniczy profil powiązany z ochroną zdrowia i przywracaniem straconej sprawności fizycznej chorego. Popularność zawodu fizjoterapeuty zwiększa się w związku ze zmianami, jakie zachodzą w naszym społeczeństwie. Powiększająca się średnia długość życia jak też negatywne konsekwencje postępu cywilizacyjnego powodują, iż z roku na rok coraz więcej osób potrzebuje szeroko pojętej terapii (w tym zabiegów usprawniających), a również wsparcia w obszarze zdrowego stylu życia i utrzymania sprawności fizycznej a także psychicznej.

rehabilitacja
Author: UC Physiotherapy
Source: http://www.flickr.com
W nadchodzących latach zwiększy się zakres zadań fizjoterapeutów działających na rzecz osób niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością, tak w zakładach opieki leczniczej, jak również w ramach rehabilitacji w warunkach domowych. W myśl aktualnych projektów dostosowanych do standardów Wspólnoty Europejskiej z zakresu rehabilitacji, główną rolę w działaniu leczniczo-terapeutycznym będzie pełnić szeroko pojmowany zespół rehabilitacyjny, którego uczestnikiem będzie doktor specjalista rehabilitacji jak też absolwent profilu fizjoterapia.

Coraz większa troska o prowadzenie zdrowego sposobu życia, dbanie o image jak też wzrastająca długość życia powodują, że przedstawiciele fachów okołomedycznych nie będą mieć kłopotów z zatrudnieniem. Również w związku ze starzeniem się społeczeństwa coraz to bardziej będą potrzebne profile związane z opieką społeczną oraz ochroną zdrowia - .

Potrzeby w zakresie rehabilitacji medycznej i psychospołecznej nie są w pełni zaspokojone, natomiast zapotrzebowanie na profesjonalny personel z zakresu fizjoterapii a także na wyspecjalizowane usługi w zakresie prewencji, leczenia i rehabilitacji będzie systematycznie zwiększać się. Wykwalifikowane kadry nieodzowne są nie jedynie w naszym kraju, ale również w innych krajach Europy, co stwarza ogromne możliwości podjęcia pracy zarówno w Polsce, jak również za granicą.terapia
Author: www.malinowehotele.pl
Source: www.malinowehotele.pl
Żeby znaleźć odpowiednią uczelnię należy wpisać w przeglądarkę hasło: fizjoterapia studia zaoczne. W planie studiów między innymi: anatomia prawidłowa , fizykoterapia, terapia manualna, masaż leczniczy, zaopatrzenie ortopedyczne, fizjoterapia kliniczna w dysfunkcjach organu ruchu, zajęcia praktyczne w jednostkach ochrony zdrowia jak też innych jednostkach prowadzących działalność rehabilitacyjną.

Tags: zdrowie, terapia, lekarz, Rehabilitacja, kadra