Ginekologia estetyczna - co daje zmniejszenie warg sromowych?. Przeczytaj koniecznie!

Posted on 02/02/2018 1:39pm

Nietypowy wygląd warg sromowych może powodować dyskomfort w trakcie zbliżeń seksualnych, problemy związane z higieną osobistą, uprawianiem sportów. Na szczęście współczesna medycyna zapewnia zabiegi, które pomagają kobietom zwalczać problemy dotyczące budowy intymnych okolic ciała.

Plastyka warg sromowych
kobieta w pokoju
Author: Nikos Koutoulas
Source: http://www.flickr.com
może dotyczyć wielu zabiegów, z którym do bardzo często wykonywanych wlicza się zmniejszenie warg sromowych mniejszych. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu dożylnym bądź miejscowym. Polega na nacięciu w tylnej części bądź środkowej, co umożliwia ich pomniejszenie, zostawiając naturalne brzegi warg, przy równoczesnym zachowaniu ich wrażliwości. Są także sytuacje, że wargi są na tyle przerośnięte, że wykonuje się ich zmniejszenie na całej długości. Plastyka warg sromowych pozwala też na zniwelowanie asymetrii. Sprawdź: bezpieczna plastyka warg sromowych.Przed zabiegiem korekcji warg sromowych konieczne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego i poddanie się badaniom, w tym badaniu krwi oraz moczu. Przeciwwskazaniami do plastyki warg sromowych: ciąża, cukrzyca, miesiączka, leczenie chemioterapią. Gdy wyniki będą dobre i uda się otrzymać potwierdzenie od ginekologa o braku przeciwwskazań zdrowotnych do przeprowadzenia zabiegu, ustala się jego przebieg.
Sam zabieg trwa do około 1h. Kobieta powinna mu się poddać w pierwszej fazie cyklu. Po zabiegu występuje obrzęk, który znika po około 7 – 14 dniach. Szwy ściąga się po upływie 7 dni. W trakcie rekonwalescencji konieczna jest absencja seksualna przez kilka tygodni, zaleca się unikanie siedzenia przez pierwsze 5 dni oraz nie można wykonywać ćwiczeń. Kobieta musi dbać o odpowiednią higienę intymnych okolic. Powrót do seksualnych zbliżeń możliwy jest po upływie 6 – 8 tygodni. Rezultatem zabiegu plastyki warg sromowych jest polepszenie estetyki warg sromowych i ich odmłodzenie. Zmniejszenie warg sromowych pomaga pozbyć się bólu, wstydu podczas intymnych chwil, wpływa pozytywnie na pewność siebie i ogólnie poprawia jakość życia - znacznie więcej zobaczysz na tej stronie.

Tags: Ciąża, miesiączka, kłopoty, dyskomfort