Hospicjum musi okazać się miejscem, w jakim każdy człowiek dobrze się czuje i mimo wszystko ma nadzieję na lepsze jutro

Posted on 22/06/2018 11:35am

Z pewnością każdy człowiek doznał w swoim życiu niejeden przygnębiający dzień , a także zobaczył multum wyjątkowo trudnych chwil. Niektórzy rodzice wychowują swoje dziecko jak najdłużej pod kloszem, aby nie miało możliwości już w młodym wieku doświadczania tych wszelkich cierpień, które są na świecie.

Rzeźba płaczący anioł
Author: Jochen Spalding
Source: http://www.flickr.com
Coraz więcej ludzi nie wie o tym, że oblany test, strata pracybądź złamanie ręki to nic w porównaniu z tym co muszą doświadczać osoby, które są w hospicjum http://www.hospicjumkatowice.pl. Mogłoby się zdawać, że jest to miejsce pełne smutku, cierpienia i oczekiwania na koniec swojego życie. Nie jest to oczywiście prawdą, bowiem osoby pracujące w takim miejscu chcą stworzyć magiczną atmosferę dla pacjentów, którzy tam rezydują. Jest to ogromne wyzwanie dla wszystkich tam zatrudnionych, albowiem każdego dnia spotykają się oni ze śmiercią, niekiedy najbardziej niewinnych ludzi jakimi są dzieci.Aczkolwiek wskazane jest, aby do ostatnich dni dodawać tchu takim ludziom, bo nic nie uda nam się już zmienić. Osoby, jakie rezydują w hospicjum z reguły wymagają całodobowej opieki pielęgniarek , a także lekarzy. Jednak teraz możemy wyróżnić dwa różne rodzaje hospicjum, bo co poniektóre osoby mieszkają fizycznie w szpitalu, a do niektórych załoga medyczna dojeżdża. W większości przypadków dobór rehabilitacji jest formułowany na podstawie stanu zdrowia oraz możliwości opieki kogoś z rodziny http://www.hospicjumkatowice.pl/kontakt.html. Mnóstwo małżeństw decyduje się na to, by maleństwo, które jest śmiertelnie chore do końca swoich dni żyło razem w nimi.

Smutny mężczyzna
Author: ankxt
Source: http://www.flickr.com
W takim wypadku co dzień są oni odwiedzani przez wolontariuszy, jacy dobrowolnie odwiedzają takich pacjentów rozmawiają z nimi, bawią się oraz rozbawiają. Jest to niezwykle istotne szczególnie dla małych dzieci, jakie nie rozumieją wszystkiego do końca. Ochotnicy raz za razem rozmawiają z mamą lub ojcem chorego smyka, gdyż chcą oswoić ich z tym, że za jakiś czas na tym świecie może zabraknąć ich malucha. Drugi rodzaj hospicjum na pewno bardziej wszystkim znany jest to miejsce, takie jak ambulatorium w którym chory przebywają 24 godziny na dobę. Najważniejsze jest to, aby nie wykluczać takich osób ze społeczeństwa, tylko stale z nimi rozmawiać, dzielić się refleksjami na temat świata oraz pocieszać w krytycznych chwilach.

Tags: szpital, śmierć, opieka, hospicjum, wolontariusze