Hospicjum – odpowiednia opieka dla pacjentów

Posted on 11/07/2018 8:00pm

Śmierć nigdy nie jest prosta. Osoby umierające niejednokrotnie nie mogą poradzić sobie z nieubłaganym końcem - jest to przerażające wydarzenie tak samo dla nich, jak i otaczającej ich rodziny. Jeśli ciężko chorują, a każdy dzień wiąże się z cierpieniem, trzeba zastanowić się nad umieszczeniem pacjenta w hospicjum.
http://www.hospicjumkatowice.pljest to instytucja, która trudni się opieką nad ludźmi będącymi w terminalnej fazie choroby. Pierwsze hospicjum było założone w Londynie. To je właśnie biorą za wzór w dzisiejszych czasach jednostki działające na całym świecie. Co znaczy – terminalne stadium choroby? Jest to stan,
szpital czy hospicjum domowe
Author: stephen bowler
Source: http://www.flickr.com
w którym nie istnieją już sposobności leczenia pacjenta, jednak można zminimalizować jego cierpienie przez załagodzenie bólu, wsparcie psychiczne oraz duchowe, a także starania w ograniczaniu dokuczliwych objawów schorzeń. Dzięki świadczonej opiece chorzy mają zapewnioną doskonałą pomoc, która pozwala im godnie przeżyć ostatnie chwile życia. W instytucji zatrudnieni są lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, osoby z opieki socjalnej, duchowni, fizjoterapeuci oraz wolontariusze bezpłatnie pomagający pacjentom. Wsparcie jest zależne od określonych potrzeb chorych – jedni oczekują rozmowy, inni pomocy w zwykłych fizjologicznych czynnościach. Najważniejsze to słuchać i starać się czynić wszystko, co jest możliwe, aby choć trochę ulżyć w często olbrzymich cierpieniach takich ludzi.
Wyróżnia się hospicja domowe i hospicjum stacjonarne. Decydując się na hospicjum domowe, zespół hospicyjny zajmuje się pacjentem w domu, z kolei hospicjum stacjonarne przeznaczone jest nade wszystko dla hospicjumkatowice.pl/kontakt.htmlludzi samotnych albo pacjentów w stanie nie zezwalającym im pozostać w domu. W celu przyjęcia do placówki stacjonarnej wymagane jest skierowanie od doktora. W drugim przypadku starczy wola samych chorych, ich rodziny bądź innej osoby, która widzi, że taka opieka jest potrzebna. Jeżeli wybrana placówka posiada kontrakt z NFZ, pacjent nie ponosi wówczas żadnych kosztów.
Za sprawą hospicjum chory ma szansę na uzyskanie najlepszej opieki oraz wsparcie duchowe. Nie jest traktowany jako następny pacjent, lecz osoba, która wymaga jedynie zrozumienia oraz odrobiny ciepła. Ciągła opieka ekipy wykwalifikowanych pracowników oraz obecność bliskich pomaga w ostatnich chwilach życia.Tags: choroby, śmierć, hospicjum, życia, wsparcie, końcem, chorują, bólem, hospicja domowe, hospicja, hospicjum domowe, hospicjom