Indywidualne przygotowywanie skrętów? Nie znajdziesz nic łatwiejszego i tańszego!

Posted on 18/08/2017 8:56am

Palenie fajek jest tak pospolitym nawykiem, że często nie zwracamy nawet uwagi na osoby palące wokół nas. W minionych latach sytuacja ta nieco się zmienia, bo obszerne kręgi zataczają akcje antynikotynowe.
Faktem jest jednak, że przystopowanie palenia w restauracjach, kawiarniach czy w innych pomieszczeniach użytku publicznego nie usuwa tego zwyczaju całkowicie.


Oprócz tradycyjnych, sprzedawanych w paczkach papierosów, sektor oferuje nam także inne rozwiązania. Co ważne, są one częstokroć mniej kosztowne i w wyższym stopniu wyrozumiałe dla środowiska. Mowa tu zwłaszcza o samodzielnym robieniu papierosów, wykorzystując do tego tytoniu wolnego od substancji smolistych. Tytoń zawija się w gilzy, inaczej szczególne bibułki, które bez trudu spalają się, nie zostawiając bezcelowych odpadów. Mogą one mieć kształt rozłożonych arkusików, które po nałożeniu tytoniu należy skleić. Często dla wygody konsumenta mają natomiast postać tutki, którą napełnia się w ten sposób, iż nadziewa się tytoń od jednego końca tutki do drugiego, tak by ułożony był możliwie gęsto. W każdym razie najlepszy producent gilz sprzedaje zazwyczaj po kilkadziesiąt lub kilkaset sztuk w paczce, tak by starczyły na dłużej.


sportowcy
Author: VirtualErn


Odrębne wytwarzanie papierosów jest nie tylko mniej kosztowne. Stanowi swego rodzaju obrzęd, który jesteśmy zobligowani przeprowadzić przed przystąpieniem do kolejnej części, to jest delektowania się zaciąganym dymem. Można to wykonywać na bieżąco, w miarę konieczności, ale da się także wyprodukować więcej skrętów i schować je do eleganckiej papierośnicy. Pomocą mogą być nam maszynki do robienia papierosów, jakie gruntownie i ekspresowo faszerują papierowe tutki suszem tytoniowym.
Maszynki takie są małe i lekkie, a ich obsługa jest cudownie prosta. Można więc przeznaczyć od czasu do czasu jakiś wieczór na otrzymanie na własny użytek wręcz kilkuset papierosów!

Tags: tytoń, nałogi, problem, sposób