Jagody jako smakowite drobne owoce

Posted on 24/12/2017 10:31pm

Borówki to smakowite malutkie owoce, które mają dodatkowo właściwości lecznicze.


Jagody zawierają pierwiastki mineralne, szczególnie selen, cynk, miedź i mangan, również witaminy C, A, B, PP.
Wyposażenie
Source: flickr.com


Ponieważ zawierają błonnik znaczna ilość cholesterolu jest eliminowana z przewodu pokarmowego wraz z toksynami i kwasami żółciowymi, zanim przenikną one do układu krwionośnego. Te owoce mieszczą sporo przeciwutleniaczy, unicestwiają one wolne rodniki odpowiedzialne za rozwój nowotworów. Przeciwutleniacze działają również korzystnie na stan naczyń włosowatych oczu i przyśpieszają regenerację barwnika który znajduje się w siatkówce oka, odpowiedzialnego za spostrzeganie po zmroku. Borówka - kliknij - amerykańska zawiera znaczne ilości fitoestrogenu, jaki efektywnie ogranicza działalność enzymów przyczyniających się do powstawania nowotworów hormonozależnych. Owoce posiadają również kwas foliowy, jaki wspomaga ochronę systemu przed rakiem macicy, a w czasie ciąży wspiera harmonijny rozwój zarodka.


komfort
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com


Po sezonie można także sięgnąć po borówki mrożone, lub suszone. Suszone jagody i jej liście zawierają znaczną ilość garbników, które spajają błony śluzowe żołądka, neutralizują szkodliwe wytwory przemiany materii i spowalniają ruchy robaczkowe jelit. Wywar z suszonych jagód, albo ich liści efektywnie hamuje biegunkę, a sok wyciśnięty ze świeżych jagód wspomaga leczenie zaparć. Antocyjany tworzą autentyczny filtr, pochłaniając szkodliwe promienie UV. Dlatego powinny je jadać osoby, które długo spędzają czas na słońcu.
Borówki najlepiej konsumować na surowo, jednakże nie tracą na walorach po zamrożeniu. Zamrożone owoce także zdołamy całkowicie zużyć przyrządzając pierogi, dorzucać do deserów, bądź ugotować kompot, czy zupę owocową.

Tags: SPA, Produkty, natura, osoby, wiek