Jak duże możliwości będzie dawać współczesna medycyna pacjentom, w jaki sposób się przedstawia leczenie chorób na fundusz zdrowia.

Posted on 11/07/2018 4:43pm

Nowoczesna medycyna dostarcza coraz więcej możliwości chorym. Bez przerwy usłyszeć można o kolejnych nowinkach i sposobach leczenia schorzeń, a także nowoczesnej aparaturze leczniczej i diagnostycznej, która pojawia się w przychodniach. Niestety dużym problemem pacjentów w naszym kraju jest to, że duża część z tych nowinek nie jest dla nich dostępna. Teoretycznie nasza służba powinna być dostępna dla wszystkich i bezpłatna.

lekarz
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Ale to tylko teoria, ponieważ NFZ przeważnie nie refunduje najnowocześniejszych zabiegów, a jeżeli pojawi się taka możliwość, to trzeba na nie czekać wiele miesięcy. Podobnie jest dostępem do lekarzy, tu również przy wielu specjalistach nie ma co liczyć na to, żeby się w normalnym czasie dostać. Zdarzają się przypadki, że na pewne zabiegi trzeba się zapisywać z kilkuletnim wyprzedzeniem. Jeśli ktoś będzie bardziej chory, to niestety przy takich możliwościach jego nadzieje na wyleczenie znacznie spadają. Chyba że nie będzie chciał czekać i postanowi udać się na prywatną wizytę, wtedy każdy endokrynolog Katowice (zobacz ten link) przyjmie go w ciągu paru dni. Naprawdę duży problem robi się także w przypadku badań, które należy zrobić w określonym czasie. Dotyczy to na przykład badań penetralnych, które każda przyszła mama po 35 roku życia powinna wykonać. A że robić je można jedynie pomiędzy 11 a 13 tygodniem, to przedział czasowy nie jest duży.badania w ciąży
Author: Sarah Zucca
Source: http://www.flickr.com
Niestety w wielu miastach chętnych kobiet jest bardzo dużo, a badania prenatalne NFZ -polecamy dowiedzieć się więcej na będzie wykonywać tylko kilka przychodni i do tego proponując niewielką liczbę miejsc. Szczęśliwie sytuacja znacząco się poprawia w ostatnim czasie, gdyż coraz większa liczba ma w swojej ofercie to badanie. Poza tym z powodu wygody kobiet gabinety zaczęły dawać możliwość rejestracji na ustalony termin. Jest o tyle istotne, że wtedy panie nie będą musiały przesiadywać wiele godzin czekając na swoją kolej, a mogą przyjść bezpośrednio przed zaproszeniem do gabinetu. Powstają także dedykowane programy, dzięki którym kobiety spełniające określone kryteria mają dużo łatwiejszy dostęp do tych badań.

Tags: kobiety, rejestracja, gabinet, Specjalistyczne