Jakie znaczenie mają odpowiednie nawyki w żywieniu na utrzymanie zdrowia i dobrą formę.

Posted on 18/09/2017 6:53am

Odpowiednie odżywianie ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju i profilaktyce przeciw różnym chorobom. To właśnie w jedzeniu dostarcza się organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, z tego też powodu niezwykle ważne jest, aby było ono odpowiednio zbilansowane. Szczególne będzie to mieć znaczenie podczas żywienia niemowląt, gdzie brak jakiś minerałów albo witamin będzie bardzo rzutował na odpowiedni rozwój dziecka. Lekarze sugerują, aby kobiety jak najdłużej karmiły w naturalny sposób, bo to przecież mleko matki zawiera wszystko, co potrzebne jest dziecku.
żywność
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
Lecz nie zawsze panie będą miały taką możliwość, czy to z przyczyn zdrowotnych czy zwyczajnie wygody, i wówczas trzeba podawać dzieciom zastępcze pożywienie. Na pewnym etapie życia należy również wprowadzać nowe produkty, już kilkumiesięcznym maluchom można powadać utarte warzywa i owoce, a następnie treściwe, odpowiednio zestawione zupki. Świetnym uzupełnieniem niemowlęcej diety może być także kaszka bezglutenowa, dostarczająca wielu cennych składników. Istotne są też ćwiczenia i ogólne dbanie o siebie, ale z niczym nie wolno przesadzać - bardzo ważna jest regularność.

To, co zostało rozpoczęte w wieku niemowlęcym warto kontynuować również w kolejnych latach, a najlepiej przez resztę życia. Jednak wielu dorosłych nie dba specjalnie o to, czym się odżywia, zjadają głównie niezbyt dobrej jakości produkty, ale również nieodpowiednio zbilansowane. Jest to następnie przyczyną wielu chorób i dolegliwości, z których wielu można by było bez problemów zapobiec zmieniając nawyki żywnościowe. Naprawdę warto szukać nowych zdrowych produktów - Domowe mleko roślinne: mleko ryżowe, migdałowe.żywność
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Nadmierna ilość tłuszczów i cukrów powoduje dość często przyrost wagi i kłopoty z układem krążenia, w diecie wielu osób może z kolei brakować witamin, minerałów i błonnika zawartych w warzywach i owocach. A w praktyce nawet drobne zmiany, przykładowo takie jak pełnoziarnista mąka orkiszowa bio zamiast zwykłej, mogą znacznie polepszyć standard codziennego pożywienia - porównaj na stronie. Wcale nie będą wymagać wielkich środków, bo kupno kilku kilogramów dobrej mąki miesięcznie to będzie raptem kilka złotych, a korzyści dla organizmu będą jednak nie do przecenienia.

Tags: żywność, mąka, zupka