Jak poradzić sobie można z niepłodnością, jak zadbać o swoje dziecko w okresie ciąży.

Posted on 17/01/2018 1:27pm

Spora ilość par mimo usilnych starań nie może doczekać się upragnionego dziecka. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, tak samo jak wiele będzie możliwych rozwiązań. W wielu przypadkach problem leży po stronie mężczyzny, albo będzie on miał chorobę wykluczającą naturalne zapłodnienie, lub na przykład będzie miał zbyt małą liczbę plemników. W takim przypadku pary często mogą się decydować na zapłodnienie in vitro korzystając z nasienia nieznanego mężczyzny, często zwyczajnie nie będzie innej możliwości na to, żeby się dziecka doczekać.


kobieta w ciązy podaczas wizyty u specjalisty
Author: Daniel Lobo
Source: http://www.flickr.com
Rozwiązanie tego typu coraz częściej też wybierają samotne panie, jakie jeszcze nie spotkały na swojej drodze właściwego kandydata na tatę, a chciałby jednak spełnić się w roli matki. Dla nich dawca nasienia to idealna sprawa, bo nie muszą zdawać się na przypadkowych partnerów, a wszystko będzie przeprowadzone zgodnie z najwyższymi standardami medycznymi- dawca spermy. Sporą grupę ludzi takie zachowanie może oburzyć, jednak niekiedy będzie ono najlepsze jeżeli się weźmie pod uwagę istotne okoliczności.

Jeżeli już wymarzony potomek zostanie poczęty, to należy zapewnić przyszłej mamie doskonałe warunki do tego, żeby bezpiecznie doczekała urodzin. Najważniejsze jest oczywiście bycie pod kontrolą lekarza ginekologa. Nawet jeśli z ciążą będzie wszystko w porządku, to raz na kilka tygodni należy się pojawić w gabinecie i wykonać pewne badania. Mogą one pozwolić one na kontrolę stanu kobiety i nienarodzonego jeszcze dziecka, a także na wczesne wykrycie najróżniejszych nieprawidłowości i wad.


kobieta w ciąży
Author: Sarah Zucca
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie przydają się do tego badania prenatalne NFZ, jeśli takie nieprawidłowości zostaną odpowiednio wcześnie wykryte, to albo jeszcze na etapie płodu można je leczyć w jakiś sposób, lub też po urodzeniu dokładnie zaplanować schemat działania (przejrzyj informacje na tej stronie). Niestety wśród polskich kobiet są one bardzo mało popularne, ginekolodzy niezbyt chętnie je przepisują mimo że zgodnie z przepisami nie powinni kobietom ograniczać w żaden sposób dostępności. Zdarzają się nawet sytuacje, kiedy lekarze odmawiają wykonania takich badań, tak naprawdę nawet nie podając nawet konkretnych powodów.

Tags: dziecko, Ciąża, in vitro, potomstwo