Jak poradzić sobie z dzieckiem-niejadkiem? Co dać mu na kolację, żeby z chęcią zjadł posiłek?

Posted on 23/12/2018 10:17am

Mnóstwo małych dzieci to niestety niejadki. Wiele rodziców ma z tym duży problem. Jakże poradzić sobie z tym problemem? Co robić, żeby zachęcić pociechę do posiłku? Służymy fachową poradą.


Dzieciaki uwielbiają słodkości.
Niestety, ogromna większość z nich nie jest oczywiście zdrowa.Jednak są takie produkty spożywcze, jakie dzięki obecności słodkości, są chętnie spożywane przez dzieci. Przykładem może być masło orzechowe. Jest ono nie tylko pyszne, ale i – dzięki użyciu orzeszków i kakao, również sycące oraz pożywne. Dlatego jeżeli dzieciak odmawia posiłku, warto spróbować dać mu kromkę z masłem orzechowym.


Kolejnym przykładem produktu, który może zachęcić niejadka do jedzenia, są płatki. Standardowo płatki kukurydziane nie są zazwyczaj ulubieńcem dzieci, lecz jeśli zostaną one wymieszane z czekoladą, okażą się znakomitym, a przy tym pożywnym posiłkiem. Płatki z czekoladą zawierają błonnik oraz inne składniki odżywcze, które odnajdziemy w „zwyczajnych” płatkach, a dzięki czekoladzie, są chętnie spożywane przez maluchy.


fototerapia


Jak zmusić dzieciaki do jedzenia warzyw? Niejeden rodzic zdaje sobie sprawę, jak trudne to zadanie. Mnóstwo pociech wręcz nie znosi warzyw i owoców. Aby zachęcić je do ich spożycia, dobrze popróbować podać dziecku warzywa i owoce w innej formie – smakowitego jogurtu, zdrowego soczku lub ewentualnie przecieru na przykład w naleśnikach.

Dane, które zawiera praktyczna propozycja (http://vetan.wroclaw.pl/uslugi/u_1,poradnia-kardiologiczna), są w gruncie rzeczy przydatne, jeżeli ciekawi Cię omawiany temat - kliknij więc tutaj!

/J]Wiele dzieci chętniej zjada warzywa, kiedy są one wycięte w fantazyjne wzory, np. w serca, buzie albo gwiazdki. Tak podane na kromce ogórki czy papryka są znacznie chętniej jedzone.

Tags: błonnik, składniki odżywcze, problem, kłopot