Jak prawidłowo należy dbać o swoje zęby, z jakich powodów przeglądy kontrolne u dentysty są takie ważne?

Posted on 11/07/2018 10:51pm

Problemy z próchnicą bardzo często występują, i to pośród dorosłych oraz dzieci. Powodów takiej sytuacji jest parę. Po pierwsze ogromny wpływ na stan zębów ma niewłaściwa dieta. Jeżeli ktoś w miejsce owoców i warzyw wybiera słodycze czy gazowane napoje, to jest zupełnie zrozumiałe, że zaczynają mu się robić dziury. Jest to szczególnie powszechne przy małych dzieciach, jakie już samodzielnie używają szczoteczek, ale równocześnie nie do końca poprawnie szczotkują swoje zęby.
Pójście do łóżka po zjedzeniu ciastka bez dokładnego wyszczotkowania to zielone światło dla bakterii. I te zaczynają się pojawiać, bowiem kilka tygodni czy miesięcy braku właściwej higieny na pewno będzie miało duży wpływ. I niestety nie pomogą tutaj nawet najlepsze szczoteczki i pasty z wyprofilowanymi końcówkami, bo jeśli ktoś nie myje szczegółowo nimi zębów, to i tak nabawi się próchnicy. Z tego też powodu oprócz codziennej higieny jamy ustnej przynajmniej raz na rok niezbędny będzie dobry dentysta łódź, aby wykonać kompleksowy przegląd.
dentysta
Author: ND Strupler
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli nawet ubytki będą się w zębach pojawiać, to początkowo leczenie ich jest mało bolesne i stosunkowo tanie. Dlatego też systematyczne umawianie się na przeglądy ma być normą we wszystkich rodzinach, ponieważ dzięki nim będzie można systematycznie kontrolować stan swoich zębów i w razie potrzeby wszystko co trzeba wyleczyć. Jeśli dopuści się do większego zaniedbania, to konsekwencje mogą być już poważniejsze - medico-dent.pl/Leczenie większych dziur może być bolesne, a niekiedy może być nawet potrzeba leczenia kanałowego.
Wtedy zamiast pojedynczej szybkiej wizyty będzie trzeba odwiedzić dentystę co najmniej kilka razy, a może to wszystko kosztować nawet kilkaset złotych. Z tego też powodu dużo lepszym wyjściem będzie jednak systematyczne uczęszczanie na przeglądy, zwłaszcza że każdy dobry dentysta retkinia będzie je przeważnie oferował bez http://medico-dent.pl/uslugi.htmlo i rzecz jasna jeśli pojawią się jakieś ubytki, to także powinno się je od razu wyleczyć, żeby mieć z nimi spokój.

Tags: zęby, Leczenie, ubytki