Jak skompletować apteczkę turystyczną?

Posted on 15/01/2019 7:26am

Wyprawa w góry jest bardzo dobrym pomysłem na weekend. Powinniśmy jednakże pamiętać, ażeby przed każdą, nawet krótką trasą, odpowiednio się ochronić.


Odpowiednio wyekwipowana apteczka powinna być pierwszą rzeczą, o której pomyślimy, kiedy podejmiemy decyzję o zdobywaniu górskich szlaków.


zestaw do płukania oka
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com


Uzupełnienie apteczki powinniśmy rozpocząć od określenia naszej wprawy w udzielaniu pierwszej pomocy. Gdy je zrewidujemy, warto pomyśleć w czym przenosić będziemy jej zawartość. Pojemnik na apteczkę należy wybrać przed kupnem lekarstw, albowiem powinniśmy je w taki sposób dobrać ażeby się wszystko co konieczne zmieściło. Samym pokrowcem może być przykładowo nieduża kosmetyczka, jest stosunkowo wodoodporna a także trwała.

Interesują Cię podane tutaj informacje? To rewelacyjnie - cieszy nas to! Przejdź zatem do kolejnej podstrony i doczytaj ponadto nowe opisy.

Dla bardziej wymagających polecamy pokrowce oraz komplety gotowych apteczek, produkowane przez firmy powiązane z branżą turystyczną.


W skład pierwszej kategorii powinny wejść bandaże, jałowe gazy, chusta trójkątna, bandaż elastyczny. To podstawowy środek opatrunkowy podczas zaopatrywania tak większych ran, jak też stłuczeń jak też zwichnięć. Podczas wyboru bandaża warto zwracać uwagę na to w co jest opakowany; najlepsze są opakowania foliowe. Kolejnym aspektem będzie rozmiar, standardowo bandaże mają długość czterech metrów. Jeśli idzie o szerokość rekomenduje się posiadanie kilku wymiarów; najlepszym rozwiązaniem będzie kupno paru bandaży o wielkości: 4, 6 oraz 10 cm. Zestaw do płukania oka jest to nadzwyczaj pomocne urządzenie do wyeliminowania drobinek z oka.
Na pewno warto go posiadać w swojej turystycznej apteczce. Zalecamy także zabieranie paru plastrów na odciski, najlepiej w różnych rozmiarach, oraz paru plastrów z opatrunkiem także rozmaitej wielkości.

Tags: stawy, czas, kosmetyczka, konie, rozwiązanie